Lacrosse > Mužský lakros > Blíží se lakrosový svátek – 19. ročník Memoriálu Aleše Hřebeského

Blíží se lakrosový svátek – 19. ročník Memoriálu Aleše Hřebeského

13.4.2012

Blíží se lakrosový svátek – 19. ročník Memoriálu Aleše Hřebeského

(jb) - Už ve středu 25. dubna 2012 se v lakrosové aréně v Praze-Radotíně rozběhne již 19. ročník tradičního mezinárodního turnaje v boxlakrosu Memoriál Aleše Hřebeského. Za zámoří letos dorazí pět mužstev, což je rekord v historii turnaje.

Šestnáct přihlášených týmů bylo rozděleno do čtyř výkonnostních košů, ze kterých potom losováním vzešly čtyři základní skupiny turnaje:

Skupina A bude zřejmě velmi vyrovnaná a o postup do play-off budou usilovat hned tři týmy. České barvy budou hájit pražští hráči z Malešic a Jižního Města, dalším do favorizované trojice jsou angličtí London Knights. Skupinu „A" doplňuje tým Vienna Cherokees.

Domácí LCC Radotín se představí ve skupině B a spolu se silným americkým týmem Salt Shakerz se bude řadit k jasným favoritům na postup mezi nejlepších osm týmů turnaje. Jejich soupeři budou finští Titáni a Bats Bratislava.

Jednoznačným favoritem skupiny C jsou kanadští Green Gaels, dvojnásobní šampioni z let 2007 a 2010. O druhé postupové místo se utkají LC Slavia Praha, tým Landsharks z USA a German Gents.

Skupina D bude asi nejzajímavější a nejvyrovnanější. Nejvýše nasazeným týmem jsou Megamen Boston, dvojnásobný vítěz Memoriálu z let 2008 a 2009. Dalším velmi silným týmem budou irští Dublin Riggers, loni pátý tým v celkovém hodnocení. A pozadu nebudou chtít zůstat ani Nova Scotia Privateers z Halifaxu. Čtvrtým do skupiny D jsou plzeňští Old Dogs.

Základní skupiny MAH 2012:
A: SK Lacrosse Jižní Město (CZE), TJ Malešice (CZE), London Knights (ENG), Vienna Cherokees (AUT)
B: LCC Radotín (CZE), Salt Shakerz (USA), Turku Titans (FIN), Bats Bratislava (SVK)
C: Green Gaels (CAN), LC Slavia Praha (CZE), Landsharks (USA), German Gents (GER)
D: Megamen Boston (USA), Dublin Riggers (IRL), Nova Scotia Privateers (CAN), Old Dogs Plzeň (CZE)

Zápasy ve skupinách začínají na lakrosovém stadionu TJ Sokol Radotín (Vykoukových 622/2, Praha-Radotín) ve středu 25. dubna odpoledne. Turnaj vyvrcholí v sobotu 28. dubna semifinálovými zápasy od 15 a 16 hod. Na diváky ale čeká kromě zápasů i další program, hlavně páteční exhibiční utkání mezi reprezentací ČR a výběrem zahraničních All Stars, exhibice dětí a ženského lakrosu nebo soutěže o atraktivní ceny.

Celý průběh turnaje bude možné sledovat živě na www.net-tv.cz a vybrané zápasy také na www.sport.cz. Podrobnější informace o turnaji najdete na nových internetových stránkách věnovaných turnaji www.AHMemorial.cz.

Jan Barák
Foto Ondřej Mika

Právě se hraje

 

Anketa

Jak se vám líbí film Globální lakrosová vesnice? (Známkujte jako ve škole)
Celkem hlasů 8