Lacrosse > Interkros > Mezinárodní scéna > Bandits ovládli Panthers Cup

Bandits ovládli Panthers Cup

25.4.2017

Letošní Panthers Cup v Německu je za námi a čeští zástupci jsou zpět doma. Turnaj byl rozlosován do čtyř skupin po třech týmech, přičemž žádné české týmy na sebe během turnaje nenarazily a nemohly se tedy navzájem poškodit. V sobotu 22.4. začal turnaj zápasy ve skupinách, kde dva ze tří měli šanci na postup. Dva z českých zástupců také nakonec postoupili. Nepovedlo se to pouze smolným Hodge Podge, kteří nepostoupili jen na základě počtu vstřelených branek. Toto jim bylo osudné již na jednom z předchozích turnajů. Zbylé dva české týmy postoupily, PS Bandits z první příčky ve své skupině, Warriors ze druhého místa ve své. Pro Hodge Podge tak bylo možné nejlepší umístění na 9.příčce, jenže to se jim nepovedlo a bohužel skončili až na předposledním 11.místě. Warriors po postupu ze skupiny narazili na vítěze jiné skupiny a to jim také bylo osudné. Díky prohře se dostali do bojů pouze o 5.-8.místo, kde nakonec v souboji o 5.příčku nestačili na svého soupeře a obsadili tak konečné 6.místo. Posledním zástupcem českých barev byli PS Bandits, kteří bez problému dokázali i s pouhým jedním střídajícím hráčem vyhrát nejprve základní skupinu, poté i rozhodující zápas o postup do playoff. Tam se v semifinále střetli s domácím týmem Panthers, kterému nakonec ani velká podpora domácího publika nepomohla k vítězství a Bandits tak postoupili jako první do finále. Druhý semifinálový zápas se následně odehrál mezi momentálně největším rivalem Bandits v evropském poháru, týmem Bad Marienberg a německými Essen Eagles. Zápas byl až do samého závěru vyrovnán a rozhodl až gol Bad Marienbergu dvě vteřiny před koncem. Essen se tak musel spokojit pouze se soubojem o třetí příčku. 

Začátek finále bylo na góly skoupé a po první třetině vedli Bandits pouze 4:2. Bandits měli více příležitostí ke skorování, ale spoustu střel skončilo na hrudi, nebo jiných částech brankáře soupeře. Naopak obrana se Bandits dařila a tak se soupeř kolikrát ani nedostal k zakončení. Ve druhé části se podařilo českému týmu náskok lehce navýšit, ale byla již znát únava hráčů, kteří právě pouze s jedním střídajícím hráčem hráli celý turnaj naplno a nepřidala jim ani menší sobotní večerní party. Nicméně i unavení hráči dokáží hrát a s vidinou vítězství se hraje lehčeji. Díky tomu se podařilo i ve třetí části zvítězit a zastavit konečné skore na stavu 18:10 pro český tým. Bad Marienberg, který před tímto turnajem ztrácel v evropském poháru na PS Bandits pouhé necelé tři body, tak přišel o možnost se stát průběžným prvním týmem a tato pocta zatím patří stále PS Bandits. 

Oba týmy, ale i jiné další z tohoto turnaje se chystají již za přibližně 14dní na další turnaj. Tentokrát do slunné Itálie v termínu 13.-14.5.

Soupiska PS Bandits by se na tento turnaj měla rozšířit o jednoho hráče. A mít dva hráče na střídání je již mnohem lepší, takže naděje na další triumf jsou celkem vysoké. 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?