Lacrosse > Interkros > Mezinárodní scéna > Bandits ovládli Panthers Cup

Bandits ovládli Panthers Cup

25.4.2017

Letošní Panthers Cup v Německu je za námi a čeští zástupci jsou zpět doma. Turnaj byl rozlosován do čtyř skupin po třech týmech, přičemž žádné české týmy na sebe během turnaje nenarazily a nemohly se tedy navzájem poškodit. V sobotu 22.4. začal turnaj zápasy ve skupinách, kde dva ze tří měli šanci na postup. Dva z českých zástupců také nakonec postoupili. Nepovedlo se to pouze smolným Hodge Podge, kteří nepostoupili jen na základě počtu vstřelených branek. Toto jim bylo osudné již na jednom z předchozích turnajů. Zbylé dva české týmy postoupily, PS Bandits z první příčky ve své skupině, Warriors ze druhého místa ve své. Pro Hodge Podge tak bylo možné nejlepší umístění na 9.příčce, jenže to se jim nepovedlo a bohužel skončili až na předposledním 11.místě. Warriors po postupu ze skupiny narazili na vítěze jiné skupiny a to jim také bylo osudné. Díky prohře se dostali do bojů pouze o 5.-8.místo, kde nakonec v souboji o 5.příčku nestačili na svého soupeře a obsadili tak konečné 6.místo. Posledním zástupcem českých barev byli PS Bandits, kteří bez problému dokázali i s pouhým jedním střídajícím hráčem vyhrát nejprve základní skupinu, poté i rozhodující zápas o postup do playoff. Tam se v semifinále střetli s domácím týmem Panthers, kterému nakonec ani velká podpora domácího publika nepomohla k vítězství a Bandits tak postoupili jako první do finále. Druhý semifinálový zápas se následně odehrál mezi momentálně největším rivalem Bandits v evropském poháru, týmem Bad Marienberg a německými Essen Eagles. Zápas byl až do samého závěru vyrovnán a rozhodl až gol Bad Marienbergu dvě vteřiny před koncem. Essen se tak musel spokojit pouze se soubojem o třetí příčku. 

Začátek finále bylo na góly skoupé a po první třetině vedli Bandits pouze 4:2. Bandits měli více příležitostí ke skorování, ale spoustu střel skončilo na hrudi, nebo jiných částech brankáře soupeře. Naopak obrana se Bandits dařila a tak se soupeř kolikrát ani nedostal k zakončení. Ve druhé části se podařilo českému týmu náskok lehce navýšit, ale byla již znát únava hráčů, kteří právě pouze s jedním střídajícím hráčem hráli celý turnaj naplno a nepřidala jim ani menší sobotní večerní party. Nicméně i unavení hráči dokáží hrát a s vidinou vítězství se hraje lehčeji. Díky tomu se podařilo i ve třetí části zvítězit a zastavit konečné skore na stavu 18:10 pro český tým. Bad Marienberg, který před tímto turnajem ztrácel v evropském poháru na PS Bandits pouhé necelé tři body, tak přišel o možnost se stát průběžným prvním týmem a tato pocta zatím patří stále PS Bandits. 

Oba týmy, ale i jiné další z tohoto turnaje se chystají již za přibližně 14dní na další turnaj. Tentokrát do slunné Itálie v termínu 13.-14.5.

Soupiska PS Bandits by se na tento turnaj měla rozšířit o jednoho hráče. A mít dva hráče na střídání je již mnohem lepší, takže naděje na další triumf jsou celkem vysoké. 

Loading...

Mezinárodní scéna

Stránkování

12 3 4 >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%