Lacrosse > Mužský lakros > Až jediná branka v posledním utkání rozhodla o pořadí základní části NBLL!

Až jediná branka v posledním utkání rozhodla o pořadí základní části NBLL!

25.5.2016

(vb) – Poslední domácí zápas základní části NBLL odehráli hráči Malešic v neděli 22. 5. za krásného, možná až moc teplého podvečera, proti městskému rivalovi z Jižního Města. Oba týmy dobře věděly, že se hraje o druhé místo v tabulce a věděl to i kouč LC Pardubice, který nelitoval cestu a přijel se na zápas podívat.

Od začátku byl k vidění poměrně opatrný lakros s důrazem na obranu. Po prvním gólu, který vstřelil za domácí Adamiec, se hrálo dlouhých 13 minut bez branky, než se znovu trefil tentýž hráč, aby vzápětí za hosty snížil K. Schaffner. Pak ale třemi góly odskočily Malešice až na 5:1, i díky Adamiecovi, který zkompletoval hat-trick, a vše nasvědčovalo tomu, že si domácí dokráčí pro druhé místo v tabulce zajišťující přímý postup do semifinále. V závěru druhé periody ale Jižní Město korigovalo, a tak bylo v poločase skóre 5:3 pro Malešice.

Vstup do 3. periody se vydařil hostům, kteří rychle vyrovnali a dokonce šli do vedení 6:5. Malešice stihly vyrovnat a před poslední periodou tak byl stav vyrovnaný. Napětí by se dalo krájet. Všichni věděli o co se hraje.

O všem tedy rozhodla až poslední perioda, kterou poznamenal výpadek elektřiny, po němž se nepodařilo oživit odečítání útočného času. Otázkou je, jak tento fakt poznamenal dění na hřišti. Faktem je, že Malešice šly opět do vedení 7:6. V 53. minutě byl však v jinak čistém utkání vyloučen hráč Malešic na 5 minut a další trest následoval o minutu později. Nabídnutou šanci dokázali hosté využít a dvěma góly otočili skóre, aby ve zbytku periody dalšími dvěma rozhodli o konečném výsledku 7:10. Ani závěrečná hra bez brankáře týmu z Malešic ke vstřelení kýženého gólu nepomohla. Pokud by se tak stalo, sice by Malešice musely hrát čtvrtfinále, nicméně v potencionálním semifinále by se vyhnuly suverénům ligy, týmu LCC Radotín. To se nestalo a tak o konečném pořadí (2. Jižní Město, 3. Pardubice, 4. Malešice) rozhodl jeden jediný gól ze šesti vzájemných utkání těchto tří soupeřů. Takovou vyrovnanost doposud ve své třicetileté historii česká nejvyšší boxlakrosová soutěž nepamatuje!