Lacrosse > Ženský lakros > Australanky do Prahy přivezou jedenáct aktuálních mistryň světa

Australanky do Prahy přivezou jedenáct aktuálních mistryň světa

21.2.2009

(pur) - Jistě ještě máte v paměti obrázek z posledního MS 2005, kdy Australanky po drtivé výhře 14:7 nad USA zvedají nad hlavu pohár pro světové šampionky. Jedenáct hráček z tehdejšího týmu se představí také letos v červnu v Praze. Přijede také hvězda posledního mistrovství světa Jen Adamsová.

 Austrálie přicestuje do Prahy jako úřadující mistr světa. Nadvládu USA přerušily Australanky v roce 2005 v Annapolis. Jeden titul světových šampionek už ale Austrálie má, a to z roku 1986. Jinak si připsala ještě tři druhá a dvě třetí místa. Ze sedmi MS tedy vždy dokázala dosáhnout na medaile a pro další přicestuje přes celý svět do České republiky.

V aktuální nominaci na MS má trenérka Sue Sofarnosová jedenáct hráček, které se mohou pyšnit titulem mistryň světa z roku 2005. Šest z nich bylo už na šampionátu také v roce 2001, jedna v roce 1997 a dvě už v roce 1993. Nejzkušenější z nich je brankářka Suzanne McSolvinová, která se chystá už na páté mistrovství světa v řadě! Do Prahy přicestuje také velká hvězda Jen Adamsová, která vyhrála na MS 2005 soutěž produktivity. V osmi zápasech nasbírala neuvěřitelných 47 bodů! Devětadvacetiletá Adamsová bude na šampionátu v Praze jedním z hlavních taháků. Také Australanky ale nominaci vhodně doplnily o mladé hráčky. Ze stříbrného týmu z MS 2007 do 19 let jsou v nominaci tři hráčky, včetně sedmnáctileté Marlee Patonové, a jedna ještě jako náhradnice.

Pro světový šampionát patří Australanky jako obhájkyně trofeje do elitní skupiny A, kde se postupně střetnou s Kanadou, Japonskem, Anglií a USA. Účast ve čtvrtfinále má Austrálie jistou, ale každopádně bude chtít dokráčet až na nejvyšší pozici.

Nominace Austrálie na MS v Praze:


Brankářky:
Suzanne McSolvinová

Obránkyně:

Meredith Carreová, Tess McLeodová, Alicia Moodieová, Catherine Morphettová

Středopolařky:
Sarah Forbesová, Stacey Morlangová, Sarah Mollisonová, Hannah Nielsenová, Cassandra Cursarová, Marlee Patonová, Courtney Ingeová, Sonia LaMonicaová, Karen Mortonová

Útočnice:
Jen Adamsová, Tegan Brownová, Megan Barnetová, Melissa Williamsová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%