Lacrosse > Mužský lakros > Ani odveta se ForFunu proti Jižnímu Městu nevydařila

Ani odveta se ForFunu proti Jižnímu Městu nevydařila

19.5.2016

Neuběhl ani týden od pondělního vzájemného měření sil a v neděli 15. května ve 20:00 nastoupil tým ForFunu na Jižním Městě k odvetnému zápasu za poslední prohru na domácím hřišti v Radotíně.

I když střídačka hostů málem zela prázdnotou, tak o to více překypovala zkušenostmi, kvalitou a motivací hrát a zvítězit nad známým rivalem. Do branky se postavil po delší pauze Šamalík.

Naopak tomu bylo na domácí straně střídaček. Jižní Město nastoupilo v hojném počtu, ale bez stále se zotavujícího kapitána Pavla Došlého a Bena Lavallého. Kapitánem pro tento zápas se stal Řezníček. Čekalovi v brance kryl záda Dobrý.

Zápas začal téměř vyrovnaným výkonem obou týmu, avšak tým ForFunu hrál přece jenom sebevědoměji a s větším důrazem. Hosté několikrát překvapili domácí borce rychlým pasem za obranu na volně nabíhajícího hráče. Naštěstí Čekal čekal v bráně vždy na správném místě. V 5. minutě si šel Žipaj odsedět dvouminutový trest za sekání. Víc prostoru na hřišti však využili hráči ForFunu. Po získání míče našel Torn přesným pasem rozběhnutého Kostku a ten z brankoviště ukázkovým přehozením přes Čekalovo rameno proti pohybu otevřel skóre zápasu. O dvě a půl minuty později však po akci dva na jednoho srovnal skóre David Plecháček s asistencí Řezníčka. K obratu zápasu v 10 minutě zavelel individuální akcí zkušený matador Černík, který poté zvyšoval i na 3:1 tzv. gólem do šaten půl minuty před první sirénou.

Po přestávce vstoupilo Jižní Město do zápasu aktivněji a začalo soupeře překonávat v počtu střel na branku. A tak se skóre měnilo pouze na straně domácích i díky sebejistému výkonu Čekala v bráně. Sebezakroucenější střela hostí vždy našla jen dobře připraveného gólmana domácích. Výsledný dojem ze hry kazily častá vyloučení za zbytečné sekání s evidentním nápřahem (celkem 5x). Skóre dále navyšoval dvěma góly Kadeřábek a jedním Schaffner a tak o polovině byl stav jednoznačne 7:1 pro domácí.

Po poločase se vystřídali brankáři Jižního Města a Čekala nahradil Dobrý. Do druhé poloviny utkání vstoupili aktivněji domácí a po dlouhou dobu neopustili útočnou polovinu bez gólu a navýšili tak svůj náskok na 10:1. Dobrý v brance domácích neměl moc práce, ale druhou střelou na domácí branku v 8. minutě druhé půle inkasoval po samostatném úniku Kostky. Hosté v tu chvíli chytili druhý dech a vyrovnali hru, čímž jim byl odměnou ve 13. minutě třetí periody gól z hole Vaňka. V této čtvrtině se s utkáním rozloučili hráči Vejmelka s Mazancem po vzajemném pěstném souboji ohodnoceném sudími 10 minutami plus vyloučením do konce zápasu.

Ve čtvrté čtvrtině začaly For Funu docházet síly a ke slovu se dostaly emoce projevené hrubými zákroky za hranicí pravidel. Nutno dodat, že Jižní Město nezůstalo nic dlužno. V 8. minutě periody si šel vyřizovat účty Řezníček s Žipajem za zákrok Žipaje na Veselého, který byl zezadu likvidačně naražen na mantinel. Oba aktéři pěstního souboje byli vyloučeni do konce zápasu. Jižní Město si pohlídalo napínavý závěr zápasu a vyhrálo poslední čtvrtinu 3:0, čímž upravilo konečný výsledek na 14:3.

Plynulost zápasu poznamenalo velké množství trestů na obou stranách. Nedisciplinovanost hráčů se projevila hlavně v počtu pěstních soubojů.

Zejména Vejmelka s Řezníčkem budou svému týmu chybět v nadcházejícím utkání proti Wolves. Utkání rozhodli hráči Jižního Města hlavně počtem střel na branku 86:48 a výkony jejich golmanů.