Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > Angličané uštědřili Čechům lakrosovou lekci

Angličané uštědřili Čechům lakrosovou lekci

30.7.2016

Angličané uštědřili Čechům lakrosovou lekci
Angličané uštědřili Čechům lakrosovou lekci
Angličané uštědřili Čechům lakrosovou lekci

(mi) – To, že obhájce titulu Anglie nejspíš bude nad síly českého týmu, se očekávalo, ale že zápas skončí krutým výsledkem 17:2, nejspíš nepředpokládal nikdo.

Angličané vstoupili do zápasu lépe a záhy se ujali vedení 2:0. Teprve pak se Češi dostali také k útočení, ale o míč se dost často připravili sami nepřesnostmi. Česká obrana nicméně v první periodě hrála pozorně a dokázala téměř neustále útočící Angličany uhlídat. Skóre po 20 minutách bylo celkem snesitelných 0:3.

V dalším průběhu zápasu ale Angličani názorně předvedli, jak je ve fieldlakrosu důležité vyhrávat rozhozy a mít tak míč v držení. Celková statistika face-offů 13:4 je vypovídající. Česká obrana tak byla neustále v permanenci a trpělivě hrající soupeř si na své šance dokázal počkat. Podobně jako v zápase s Lotyšskem měli Češi problém vyvézt míč pod tlakem. Když už se to podařilo, chyběla v útoku sebejistota a klid. Češi si mnoho jednoznačných šancí skórovat nevypracovali a střely z dálky likvidoval výborný anglický brankář bez problémů. Laciné ztráty míče pak jen korunovaly českou herní marnost.

Gólově se tak na české straně prosadil jen Ondřej Sochna v druhé periodě a Pavel Došlý ve čtvrté, když vybojoval na brankovišti odražený míč po střele Radka Skály.

Angličané určitě nehráli to nejlepší, co umějí. Rozhodující bylo, že nedělali zbytečné chyby a díky vyhraným face-offům kontrolovali hru. Český tým jednoznačně přestříleli (40:12 střely na branku, 12:5 střely mimo). Zejména útočná část hry českého týmu byla zklamáním a pokud se nepřestaneme dopouštět fatálních „dětských“ lapsů a ztrácet tak míče, těžko můžeme proti solidnějším soupeřům uspět.

Teoretická šance postoupit ze skupiny stále trvá. Pokud Německo v pondělí porazí Lotyšsko a my pak v úterý Německo, bude o postupujícím z této trojice rozhodovat skóre ze vzájemných zápasů. V neděli čeká český tým zápas proti domácímu Maďarsku, které by nemělo představovat velkou překážku.

Podrobný zápis dnešního zápasu je zde

Fotogalerii najdete zde

 

Další výsledky, které z dnešního programu stojí za zmínku: Norové vzdorovali favorizovanému Skotsku a podlehli jen 10:12. Nováček turnaje Rusko porazilo Slovensko 9:4. Irsko v bitvě s Walesem vyhrálo při velmi nízkém počtu gólů jen 5:2. Kompletní výsledky jsou zde

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 286