Lacrosse > Ženský lakros > Američanky obhájily titul mistryň světa

Američanky obhájily titul mistryň světa

22.7.2017

(mi) – Tým USA přehrál ve finále mistrovství světa v ženském lakrosu Kanadu 10:5 a obhájil titul. Bronz po infarktovém zápasu s Austrálií získala Anglie.

Američanky potvrdily svou lakrosovou dominanci. Hned od počátku finále diktovaly hru a Kanaďanky se poprvé dostaly přes půlku až po sedmi minutách hry, kdy prohrávaly 0:2. Z tohoto prvního protiútoku nicméně Dana Dobbie snížila. Kanaďanky kladly v obraně tuhý odpor, jakmile ale vybojovaly míč, dělal jim agresivní a okamžitý presing Američanek velké problémy s rozehrávkou. O půli vedly Američanky 5:1. Když pak v rozmezí od 39. do 42. minuty zvýšily svůj náskok na 8:1, zdálo se, že soupeřky zlomily úplně. Kanaďanky se ale dokázaly zvednout a šňůrou tří gólů ještě hrozivé skóre upravily. Závěr zápasu ale Američanky měly pevně v rukou, a tak si mohly v anglickém lijáku, který se v Guildfordu spustil v plné síle právě na ceremoniál, převzít trofej pro vítěze.

V zápase o bronz měla od začátku navrch Austrálie a ve čtyřicáté minutě vedla nad domácími Anglií 9:5. Angličanky za fantastické podpory publika dokázaly tento náskok smazat – dvě minuty před koncem základní hrací doby si Olivia Hompe svým třetím gólem v řadě vynutila prodloužení. Až ve čvtrtém tříminutovém nastavení se rozhodlo a tím šťastnějším byly domácí hráčky.

V zápase o páté místo porazilo Skotsko Izrael 17:13.

Fotogalerii z finálevého dne najdete zde.

V celkovém hodnocení střelců turnaje se Michaela Srchová umístila na třetím místě s 38 body (29+9) za Američankou Kaylou Treanor (43/24+19) a Italkou Kerrin Maurer (41/21+20). Adéla Blahovcová (34/25+9) skončila šestá, Anna Lotmann (29/18+11) dvanáctá. Michaela Srchová je spolu s Italkou Gabrielle Capuzzi nejlepší střelkyní turnaje (29 gólů), Adéla Blahovcová je v této statistice na pátém místě.

Kateřina Dvořáková, která chytala pravidelně druhé půle zápasů, je na špičce hodnocení brankářek s úspěšností 72 %.