Lacrosse > Ambasadorka Sluková: K lakrosu mám velký respekt

Ambasadorka Sluková: K lakrosu mám velký respekt

21.10.2021

Známá beachvolejbalistka a ambasadorka nové lakrosové Czech Sixes League Markéta Nausch Sluková (33) si včera na Mrázovce tento sport vyzkoušela. I přesto, že lakrosku neměla nikdy předtím v ruce, hned první střelou skórovala. Samotnou hru ale přenechá zkušenějším kolegyním.

Jaký jste měla pocit, když jste zkoušela střílet s lakroskou na branku?
Byla to pro mě první zkušenost. S lakroskou jsem se seznámila deset minut před tiskovou konferencí. I přesto, že pocházím z Radotína, lakros se mi nepochopitelně vyhnul. Musím velmi pochválit Aničku Lottmann, která mi ukázala, jak na to. Měla jsem z toho dobrý pocit, ale svoje štěstí, že jsem dala pár gólů, považuji za začátečnické. K tomuto sportu mám obrovský respekt. Když ho sledujete zvenčí, tak vypadá nenásilně a elegantně. Pro toho, kdo lakros vůbec nezná, třeba jako já, bude však velmi těžké zkoordinovat všechny pohyby. Člověk musí běžet, ovládat lakrosku a sledovat spoluhráče, je to komplexní činnost a klobouk dolů před všemi, kdo to zvládá.

Myslíte si, že je lakros těžší než beachvolejbal?
Oba sporty jsou si v něčem hodně podobné. Beach má pohyb ve vzduchu, v lakrosu je koordinace spodní a vrchní části těla, každá dělá něco jiného. Těžko bych to srovnávala, ale pokud je chcete dělat na vrcholové úrovni, nebude to žádná legrace.

Půjdete si ještě někdy zatrénovat s děvčaty lakros?
Moje úroveň je začátečnická, ale kdyby mě holky pozvaly, ráda jim přijdu udělat křoví. Mám však pocit, že bych napáchala více škody než užitku, takže to asi nechám na nich. Když mě někdo postaví k brance, nastaví mi ruce a budu moci střílet bez obrany, tak by mi to možná šlo.

Je něco, co byste holkám popřála do jejich další cesty?
Hlavně jim přeji samozřejmě štěstí, protože to je ve sportu kolikrát nejdůležitější. Někdy je to o pár vteřinách, pár gólech a pak přichází zklamání. Dále ochotu pracovat, aby byly správný tým a aby si udržely naději, sen a cíl. Je to jen na nich, ale věřím, že velké akce v příštím roce, které je čekají, se vydaří podle jejich představ a na olympiádu se za několik let podívají. Lakros je jedním ze sportů, který olympijský potenciál určitě má. Představit tam další týmový sport by podle mě byl krok správným směrem.

 

Text: Natálie Chocholoušová

Foto: Kateřina Hrubá

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272