Lacrosse > Akce Díky, trenére zve na finále. Přijďte podpořit Annu Dočkalovou!

Akce Díky, trenére zve na finále. Přijďte podpořit Annu Dočkalovou!

26.10.2016

Skoro tři měsíce organizátoři akce Díky, trenére cestovali po celé České republice. Důvodem bylo zhodnocení práce vybraných trenérek a trenérů dětí z Top 30. Po důkladné analýze a vyhodnocení se vybrala finální desítka, kterou čeká 6. listopadu velké finále v rámci akce Den trenérů mládeže.

V pražské hale na Podvinném mlýně se bude bojovat o titul a zájezdy na zahraniční stáže. O vítězi rozhodne porota složená ze slavných trenérů a skupinové soutěže. Do Top 10 se dostala také Anna Dočkalová, trenérka lakrosu ze Zbraslavi!

Video medailonek Anny Dočkalové

Už druhým rokem probíhá akce Díky, trenére, do které se zapojilo více než 30 sportovních svazů a 1800 trenérek a trenérů mládeže z celé České republiky. „Do letošního ročníku veřejnost nominovala stovky trenérů. My jsme se zaměřili na ty z Top 30, abychom vybrali finálních deset kandidátů. Přiznávám, že to bylo těžší než v prvním roce,“ dodal Petr Rydl, hlavní organizátor.

V letošní Top 10 je šest trenérek. A to z ledního hokeje, lakrosu, softbalu, házené, cheerleaders nebo lyžování. „Moc se nám líbilo až profesionální zaujetí, se kterým tyto trenérky vedou děti ke sportu. Ale také trenéři jsou velice kvalitní,“ upozornil Petr Rydl. Ve finální sestavě jsou dále trenéři z fotbalu, badmintonu, ragby a baseballu. Na všechny teď bude 6. listopadu čekat desetiminutová ukázka tréninku s dětmi před slavnou porotou, která vybere čtyři nejlepší. O titul poté rozhodnou týmové soutěži se svěřenci, které si trenéři náhodně vylosují. „Rozhodne improvizace a schopnost trenéra dobře pracovat s cizími dětmi. V minulém roce se nám tato možnost velice osvědčila,“ popsal Rydl.

Loňským vítězem akce Díky, trenére se stal florbalista Michal Eisenkolb, který odcestoval do švýcarského týmu na zahraniční stáž a dostal 100 tisíc korun na práci s dětmi. „Díky této akci jsem získal větší respekt pro moji práci s dětmi. Byla to úžasná zkušenost. Navíc si myslím, že každému by se mělo říci: Díky, trenére,“ dodal Eisenkolb. Vítězi pořadatel umožní pobyt v prestižním světovém tréninkovém centru v hodnotě 50 tisíc korun. K tomu obdrží dalších 50 tisíc korun jako příspěvek pro jeho sportovní klub na práci s dětmi. Druhý nejlepší trenér v celkovém pořadí obdrží 25 tisíc korun na zahraniční stáž a 25 tisíc půjde na jeho klub. Třetí nejlepší vyhraje 25 tisíc korun na stáž dle vlastního výběru.

Do finále se dostala také Anna Dočkalová ze Zbraslavi. Čím nejvíce zaujala organizátory? „Zamilovala se do lakrosu, založila klub, kde neustále přibývají svěřenci. Byla v zahraničí a během tréninků využívá také mentální koučink. A hlavně – své svěřence mění v nebojácné indiány,“ tvrdil organizátor Rydl.

Kromě účasti ve finále můžete trenérku podpořit v anketě Sympaťák roku, kterou vyhlásila stanice NOVA Sport.

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270