Lacrosse > Ženský lakros > Adéla Blahovcová z LCC Radotín

Adéla Blahovcová z LCC Radotín

11.12.2010

Cena pro MVP proti Novému Zélandu, 2007Cena pro MVP proti Novému Zélandu, 2007
Cena pro MVP proti Novému Zélandu, 2007
MS 2009 Praha, zápas proti Německu MS 2009 Praha, zápas proti Německu
MS 2009 Praha, zápas proti Německu

(ado) - Je jen málo blondýnek, které si na lakrosovém hřišti zapamatuješ. Jednou z nich je Adéla Blahovcová z týmu LCC Radotín, zimní indoor ligu hraje za JJ´s Angels.  Již třetím rokem studuje FTVS UK společně s PEDF UK. Pracuje ve společnosti NIKE (běžecký trenér), ve společnosti Bootcamps (kondiční trenér),  jako instruktor Nike Dynamic Trainig v RP Fitness, instruktor plavání - Baby club Ottománek a ještě k tomu doučuje anglický jazyk. Adel má ráda, když věci, které dělá mají smysl. Naopak nemá ráda nudu a lenost.

Adélko, kdy jsi s lakrosem začala a jak ses k němu vůbec dostala?
Mojí třídní učitelkou ve druhé a třetí třídě na základní škole byla Simona Baráková, od šesté třídy se mnou chodila a v lavici seděla její dcera Michaela Srchová - obě lakrosové nadšenkyně. Takže mě už od šesté třídy lanařily na lakros, ale já měla hlavu plnou lyžování a jiných sportů. A pak pro mě lyžování přestalo být atraktivní tak sem teda řekla, že to zkusím :) Bylo to někdy v roce 2004. Před tím jsem vystřídala spoustu sportů (kromě lyžování), sama se divím, že u lakrosu jsem zůstala tak dlouho :)

Jaký post na hřišti je pro Tebe nejnáročnější - útok, středopolař či obránce? A proč?
Asi útok - tam se musí  nejvíc myslet, což je pro mě dost náročné :)

Byla jsi součástí juniorského reprezentačního týmu na MS 2007, další 2 roky jsi už byla v seniorském repre týmu. Na jakou akci a s jakým výběrem nejraději vzpomínáš?
Nemůžu říct jednu, všechny byli super, a na každou vzpomínám jinak.

Momentálně studuješ na FTVS UK, myslíš si, že Ti znalosti a poznatky ze školy nějak pomáhají ve hraní a trénování lakrosu?
Lakros jsem trénovala od základní školy (a to jsem ho ještě ani sama nehrála). Tohle je můj první rok, kdy netrénuji, kvůli mým dalším aktivitám už nemám tolik času. Ale ty poslední dva roky co jsem studovala FTVS, tak jsem znalosti určitě využila. Není to jen diktování co má kdo udělat a jaké se bude dělat cvičení… Ale spíš ty poznatky teď využívám při práci.

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93