Lacrosse > Interkros > Mezinárodní scéna > Turnaje > 4th Panthers Cup 2013

4th Panthers Cup 2013

15.4.2013

O víkendu 13. a 14. dubna 2013 se v Německém Langenbergu uskutečnil čtvrtý ročník interkrosového turnaje, zvaného dle domácího týmu, Panthers Cup. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 týmů ze sedmi zemí. Hrálo se ve dvou tělocvičnách souběžně, takže bylo možné odehrát delší zápasy, než jsou k vidění na ostatních víkendových turnajích. Herní čas 3x12 se velmi přiblížil českému standartnímu času a oproti mezinárodnímu 4x12 minut chyběla jedna perioda. Česko na turnaji reprezentovaly dva týmy a to Vopice a PS Bandits. Týmy byly rozděleny do tří skupin po třech týmech a jedné o dvou. Vopice ve své skupině narazily na dvojnásobného vítěze předchozích ročníků turnaje, italské Victory Vercurago a skončily na druhé příčce. PS Bandits svojí skupinu snadno zvítězili. Nakonec Vopice po vyřazovacích bojích skončily na konečném sedmém místě a PS Bandits nejprve s domácími Panthers o pouhé dva góly nepostoupili do finále a v souboji o třetí příčku jim nestačily síly na MIX Team CZ/SK/H když dvě vteřiny před koncem promarnil svoji šanci na vyrovnání a tak případné prodloužení Ondřej Sochna. Bandits tak skončili na čtvrtém "bramborovém" místě. Do finále se jednoznačně a bez zaváhání dostali obhájci z Itálie, tým Victory Vercurago a domáci Panthers, kteří přišli o hodně sil právě s českým týmem, když po celkem jednoduchým prvním dvou třetinách měli nakročeno ke snadnému vítězství, ale poslední třetina ukázala, že v interkrose je možné téměř cokoli a sedmibrankový rozdíl nemusí vždycky stačit. První finálovou periodu za velké podpory fanoušků dokázali domácí urvat pro sebe, ale jak plynul čas druhé části, italští střelci postupně začali proměňovat více svých střeleckých šancí a tak i letos, již potřetí v řadě si odvážejí nejcenější trofej turnaje.