Lacrosse > Mužský lakros > „Winter Classic“ pro domácí Wolves

„Winter Classic“ pro domácí Wolves

19.3.2013

foto Ondřej Mikafoto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika

(jb) – V dalším utkání letošní NBLL se ve vskutku zimním počasí utkali domácí LCC Wolves Radotín s týmem slavného jména LC Slavia Praha.

Radotínští mladíci předváděli po zimní přípravě slušné výkony,  a tak se čekalo, zda potvrdí formu i proti favorizovanému soupeři. Od počátku byl k vidění velmi vyrovnaný zápas hraný na těžkém terénu na hranici regulérnosti. Po celou dobu zápasu chumelilo, hrálo se netradičně růžovými míči a pohled na rozhodčí odmetající o přestávce sníh z půlicí čáry a brankoviště byl opravdu kuriózní.

Úvodní branku vstřelil po pěkné individuální akci Jakub Výmola a naznačil, že bude velmi výraznou postavou pondělního večera. Za necelou minutu se také poprvé prosadila Slavia, na 1:1 vyrovnal Jakub Mocek. Do konce první čtvrtiny se ještě trefili slávista Ondřej Sochna a za Vlky Tonda Gottwald, a stanovili tak skóre po první části na 2:2.

V úvodu druhé čtvrtiny se za domácí prosadili Výmola s Novákem a i když měla Slavia stále mírnou střeleckou převahu, do konce první poloviny skóroval pouze Roubíček, a tak šli Wolves do šaten s jednobrankovým vedením.

Do třetí čtvrtiny nastoupili slávisté jako polití živou vodou. Zlepšili pohyb a obrana Wolves často chybovala a několikrát nedokázala vyvézt získaný míč přes polovinu. Slávisté tyto chyby trestali a Roubíček s Mockem během jedné minuty opět otočili skóre ve svůj prospěch.  Na počátku šesté minuty ještě vyrovnal svou typickou střelou Patrik Procházka, ale hned za minutu vrátil vedení na stranu Slávie její excelentní střelec Ondřej Sochna.

Do poslední periody tak vstupovali domácí Wolves s jednobrankovým mankem a zdálo se, že budou v tomto utkání tahat za kratší konec.  Domácí mladíci však prokázali vzestup formy a závěr utkání se jim skvěle vydařil. K obratu zavelela dvojice Petr Novák a Matěj Barák, kteří brankami v páté a sedmé minutě otočili stav utkání na 7:6. V osmé minutě sice ještě dokázal Karel Schaffner vyrovnat na 7:7, ale to bylo ze strany hostů vše. Hned za 40 sekund našel Matěj Barák volného Petra Nováka, který vstřelil vítěznou branku. V závěru ještě vítězství pojistili Výmola a opět Novák, kteří využili mnoho okének ve slávistické obraně a prosadili se z brankoviště.

Utkání bylo velmi bojovné a bohužel poznamenané nepříznivým počasím. Domácím velmi pomohl návrat Jakuba Mareše do branky a po zimní přestávce ještě neprohráli. Už příští pondělí, 25. března, prověří jejich formu loňský finalista, tým ForFun.

Utkání hodnotí společně Petr Novák a Jakub Mareš: „Celý zápas byl velmi vyrovnaný a tím pádem dost vyhrocený. Vedení se přelévalo od jednoho týmu k druhému, a to hlavně kvůli breakům z face-off, takhle se dařilo dávat góly především slavistickým hráčům, my jsme spíše tvořili nějaké kreativní akce nebo se prosadili jeden na jednoho. Obě obrany byly kvůli zimním podmínkám špatné, a přesto se útočníci kvůli své neschopnosti nemohli prosadit. Namrzlé a namočené výplety hrály svou roli. Jakub Mareš po svém návratu poměrně zachytal, i když kvůli nepříznivému počasí mu tam jedna, dvě „švestky“ spadly.“

LCC Wolves v. LC Slavia Praha 10:7 (2:2, 2:1, 1:3, 5:1)