Lacrosse > Ženský lakros > První kolo Czech Sixes League 23/24 ovládl tým Scarlets

První kolo Czech Sixes League 23/24 ovládl tým Scarlets

15.10.2023

První kolo Czech Sixes League 23/24 ovládl tým Scarlets

Třetí říjnovou neděli se odehrálo na Mrázovce úvodní kolo nové sezony Czech Sixes League. Z uplynulého ročníku zůstaly z týmů jen Small Fish. Novými celky pak jsou Dolphins, Yin & Yang a také Scarlets, které s plným počtem bodů prvnímu kolu kralovaly.

Scarlets kapitánky Markéty Malinovské zvítězily hned v prvních dvou zápasech dne nad Dolphins (12:7) a Yin & Yang (12:5) s normou tucet gólů na zápas. Třetí vítězství přidaly později nad Small Fish, byť už jen těsné 9:8. Bodově zazářila desetigólová Anna Lottmann, devět kanadských bodů v dresu Scarlets posbírala Veronika Drbohlavová. Brankářka Kateřina Dvořáková byla s 61 procenty nejúspěšnější ze všech gólmanek.

Druhou příčku obsadil v neděli tým Dolphins, který po úvodní prohře se Scarlets přehrál jak Small Fish (15:6), tak Yin & Yang (12:5). Z řad Dolphins je také vítězka bodování prvního kola. Lucie Chottousová nasbírala 16 kanadských bodů. Závěr dne byl trochu smolný pro Small Fish. Po těsné porážce se Scarlets totiž jen remizovaly s Yin & Yang 9:9.

Další kolo je na programu 5. listopadu. Kapitánky budou do svýchtýmů hráčky draftovat znovu.

 

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa