Lacrosse > Mužský lakros > Wolves potrápili áčko Jižního Města

Wolves potrápili áčko Jižního Města

18.3.2018

My čekali jaro a zatím přišel mráz… Těmito slovy ze známé písničky by se dal charakterizovat páteční večer, kdy i přes nepřízeň počasí zaplnil krytou tribunu radotínského stadionu slušný počet diváků. A určitě nelitovali.

Domácí prostředí a déšť lépe svědčil Wolves, kteří v první periodě měli více ze hry a vsítili čtyři branky, po dvou Tomáš Knotek a Tadeáš Němec. Za Jižní Město kontroval taktéž dvěma brankami Pavel Došlý. Hrálo se ve svižném tempu a díky sebevědomému výkonu domácích mladíků svítilo v první přestávce na ukazateli skóre 4:2 pro Vlky.

Do druhé čtvrtiny vstoupili mnohem lépe hosté a čtyřmi brankami během sedmi minut otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Na gól Jáchyma Plecháčka na 6:4 odpověděl domácí Tomáš Knotek zkompletováním hattriku, tři minuty před koncem první poloviny ho svým napodobil Pavel Došlý, který využil přesilovou hru. V poslední minutě druhé periody stihl nejprve korigovat domácí Jan Polák, aby pět vteřin před koncem uzavřel její účet hostující Michal Rozkot po dobře sehrané „šestce“.

Začátek druhé poloviny utkání se nesl ve znamení zvýšené aktivity domácích. Jakub Lukáš nejprve skokem zpoza brány snížil na rozdíl jediné branky, aby vzápětí přihrávkou vybídl k vyrovnání Tadeáše Němce. Na hřišti se jiskřilo a emoce na obou stranách ještě vyostřil nepříliš koherentní výkon rozhodčích. Důležitou branku hostí vsítil Pavel Došlý – v přesilové hře trestal špatné střídání domácích a vyslal Jižní Město do hubeného jednobrankového vedení, které ho uhájilo do konce periody.

Na začátku posledního dějství David Plecháček zvýšil náskok hostí na dvě branky. S tím se ovšem nespokojil s chutí hrající Tomáš Knotek a odpověděl parádní trefou pod horní tyčku. Jižní Město kontrovalo dalším gólem, ale byl to opět Tomáš Knotek, kdo skóroval a držel Vlky na dostřel jediného bodu. Vypjatou atmosféru konce vyrovnaného utkání lépe zvládlo Jižní Město, potrestalo dvě nabídnuté početní výhody a dokráčelo k vítězství 13:11. Pamětníkům dala atmosféra utkání vzpomenout na strhující a vyrovnané bitvy odvěkých rivalů LCC a LCJM o boxlakrosový trůn.