Lacrosse > Mužský lakros > V neděli se otevře další kapitola NBLL

V neděli se otevře další kapitola NBLL

30.1.2019

(pch) V neděli 3. února zahájí utkání Rascals JM vs. TJ Malešice již 34. ročník boxlakrosové soutěže NBLL. Na zahajovací utkání se můžete přijít podívat do sportovní haly Jižního Města od 20.00 hod.

Předcházející víkend byl ve stejné hale ve znamení turnaje Mayor’s Lax Cup, jehož se zúčastnili všichni soupeři z ligy. Turnaj není liga, ale i přesto tři dny soubojů v jihoměstské aréně trochu napověděly, jak na tom mužstva v lize budou.

Pokud se podíváme na účastníky zahajovacího utkání, je jasné, že Malešice asi jen tak nedoženou tréninkový výpadek způsobený problémy s osvětlením, navíc mužstvo stárne a okysličování v podobě angažování volných hráčů z Brna příliš progresu nepřinese.

Druhý tým Jižního Města, který do soutěže vstupuje pod obnoveným názvem Rascals JM, tvoří na jedné straně mladí a nezkušení hráči, na druhé pak starší a velezkušení hráči, kteří si už v prvním družstvu odehráli své. Ani tato kombinace na turnaji neslavila příliš úspěchu, když Rascalové skončili na 12. místě (Malešice na 15.).

Docela vysoko nasadili laťku bratislavští Bats, kteří pohráli až v prodlužovaném finále a překvapili rychlým a pohledným lakrosem.

Podobným štírkem soutěže může být i druhý tým Radotína, LCC Wolves. I oni předváděli na turnaji svižný lakros s pohlednými akcemi.

Určitým zklamáním byl výkon elitního týmu Radotína, který po porážce po nemastném výkonu ve čtvrtfinále proti dobře hrající německé reprezentaci skončil až pátý. V lize to ale bude jiné kafe. Navíc o LCC Custodes je známo, že nerad hraje na cizích hřištích.

Pěkné deváté místo získal na turnaji omlazený plzeňský tým LC Old Dogs. V lize by mohl možná pomýšlet na vyšší příčky než vloni, kdy skončil předposlední, ale s poměrně úzkým kádrem to bude mít velmi těžké.

Novinkou letošního ročníku je účast vídeňského klubu Vienna Monarchs, respektive rakouského národního celku, který soutěž bere jako přípravu na zářijové Mistrovství světa v boxlakrosu v kanadském Langley. Vídeňáci by mohli zajímavě zahustit střed tabulky – v turnaji obsadili 8. příčku.

Další novinkou bude vysílání vybraných utkání NBLL na platformě tvcom.cz. Zatím půjde pouze o přenosy jednou kamerou, ale i tak by to mohlo být zajímavé zpestření.

Play-off je na programu od 3. do 21. června a 22. června od 20.00 hod. proběhne v Radotínské aréně finálové utkání.