Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: První mistr a výhry českých týmů v Bratislavě

SOUHRN A POZVÁNKA: První mistr a výhry českých týmů v Bratislavě

25.3.2024

Uplynulý víkend byl z lakrosového pohledu pořádně nabitý a několik takových nás ještě na jaře čeká. Kromě další slušné porce zápasů z NBLL se v boxlakrosu hrály také juniorské soutěže. Holky z Centra sportovní mládeže měly soustředění zakončené zápasem proti seniorské reprezentaci. A známe už také prvního letošního mistra. Interkrosovou Extraligu ovládl po dramatickém finále tým PS Bandits.

Šest utkání ukrojili hráči v rámci letošní našlapané Národní boxlakrosové ligy (NBLL) během minulého týdne. Respektive jen za tři dny. Nejdříve dorazil tým Panthers Wroclaw navázat na svou první výhru z utkání proti bratislavským Bats. Ovšem v Radotíně proti domácím Custodes polský celek narazil. Obhájce titulu zvítězil jasně 29:8. Už jen první čtvrtinu ovládl radotínský výběr 10:1. Bodově se blýskl Tomáš Knotek, který byl u jedenácti gólů. O den později ale Panteři udolali po zajímavé přetahované Zbraslav 13:10. Rozhodla až poslední čtvrtina, kdy hostující tým sérií čtyř gólů odskočil a Zbraslav už nedokázala účinně reagovat.

Čtyři zápasy se o víkendu hrály v Bratislavě. Malešice a Jižní Město se vydali na Slovensko vzít body jak domácím Bats, tak nedaleko sídlícím Vienna Monarchs. A pražské celky uspěly naplno. I když úvodní bitva Netopýrů s Malešicemi byla pořádně dramatická. V polovině utkání vedli domácí 8:6, ovšem na začátku závěrečné periody byl stav 12:12 a přestřelka pokračovala. Tři góly Malešic v řadě rozhodly, Bats jen snížili na konečných 16:17. Hostující Adam Podroužek posbíral devět kanadských bodů stejně jako domácí Simon Thomay.

Týmu Monarchs se moc nedařilo. Prohrál jak s Jižním Městem (7:14), tak s Malešicemi, a to už podruhé v sezoně, tentokrát jasně 7:20. Za vítěze zapsal devět bodů Ondřej Podroužek a osm Kryštof Adamiec. „Jsem šťastný, že jsme oba zápasy vyhráli. Jeli jsme sem pro šest bodů, tak jsme rádi, že to dopladlo,” řekl po utkání Adam Podroužek. Také Jižní Město pak porazilo Bats, v průběhu druhé čtvrtiny vedlo už 8:1. Konečný výsledek pak byl 8:13 z pohledu bratislavského týmu. Malešice se vyhouply do čela průběžné tabulky. Nutno ale dodat, že mají už šest odehraných zápasů, zatímco druzí Custodes jen tři a třetí Wolves dva.

Boxlakros se o víkendu hrál také v Malešicích, konkrétně juniorská liga v mladších kategoriích. Šest týmů dětí do osmi let bylo rozděleno dokonce na tři hřiště a byla patrná velká radost. O body se pak hrálo v sobotu v kategoriích U10 a U12. V desítkách připsalo dvě jasné výhry Jižní Město a je v čele průběžné tabulky. Duel Smíchova a radotínských Ants Red skončil nerozhodně 5:5. Ve starší kategorii se dařilo jak Jižnímu Městu ve spolupráci s Libuší, tak Sokolu I. Smíchov, který vede tabulku. Neděle přinesla vyrovnané bitvy v kategorii U14. Dvě výhry LCC Meerkats jim zajistily odskočení v tabulce. Další kolo Juniorské boxlakrosové ligy se hraje o víkendu 13. a 14. dubna.

Interkrosová Extraliga zná nového mistra. Semifinálové souboje vyzněly včera v Praze jasně. Spořilov zvítězil nad týmem Warriors 30:11, podobně PS Bandits přehráli Tea Party (30:18). Právě Tea Party obhajovalo titul, nakonec vybojovalo aspoň třetí místo. V očekávaném finále nejdříve Spořilov vyhrál první třetinu 6:2, druhá se ale stala kořistí Banditů. Ti se nakonec po obratu radovali z výhry 19:17 v prodloužení a také z mistrovského titulu. Králem střelců se stal se 69 góly Matěj Podhorský z Warriors.

První ze tří jarních soustředění mají za sebou hráčky z Centra sportovní mládeže. Na Mrázovce si na závěr zahrály proti ženské seniorské reprezentaci, která se chystá na turnaj Home Internationals v Cardiffu. „Bylo super, že jsme si mohly zahrát. Zjistily jsme, jak na tom jsme. Ukázalo se, že dokážeme hrát jako tým, i když soupeř byl trochu jiný, než nás čekají v Cardiffu. Dokázaly jsme plnit pokyny trenérů,“ řekla jedna z reprezentantek Eliška Hanzlová, která přiznala, že se spoluhráčkami plní kromě běžných tréninkových jednotek také fitness plán. „Čeká nás několik testování. Je to náročné, ale věříme, že se vše vyplatí,“ dodala.

Tento týden, který se přehoupne ve Velikonoce, jsou na programu další tři zápasy NBLL. Jak už jsme avizovali, do hry se pustí hned dvakrát LCC Wolves. Nejdříve v úterý v derby proti Custodes, o dva dny později přivítají Vlci v Radotíně Malešice. Tedy oba celky, které jsou v tabulce před nimi. Mezitím se ve středu utká Zbraslav s Jižním Městem. Všechny zápasy začínají v Radotíně od 19.30 hod.

Text: Pavel Urban