Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Vlci to udělali znovu a prověrka ženských reprezentací

SOUHRN A POZVÁNKA: Vlci to udělali znovu a prověrka ženských reprezentací

1.4.2024

V Národní boxlakrosové lize (NBLL) je jen málo zápasu, kde by se nestalo něco mimořádného. Minulý týden to opět potvrdil. Ať už unikátní bezgólovou periodou v duelu Zbraslavi s Jižním Městem, tak soubojem Wolves s Malešicemi, který domácí rozhodli až v prodloužení. Tento týden se soutěž poprvé podívá do Polska. Do zahraničí míří také ženské reprezentace. Seniorská do Walesu na Home Internationals a juniorská do Belgie na Easter Tournament.

NBLL pokračovala v posledním březnovém týdnu třemi zápasy. LCC Wolves se nejdříve v úterý v derby střetli s Custodes, na které však nestačili a prohráli celkem jasně 6:19. O dva dny později ale Vlci přivítali na svém hřišti Malešice a byla to pořádná přetahovaná. Vždyť po polovině zápasu byl stav 7:9. Na odskoky Malešic dokázali Wolves vždy nějakou šňůrou gólů zareagovat.

To nejlepší si ale nechali až na posledních pět minut, kdy ztráceli čtyři branky. Vlci si zřejmě vzpomněli na tři týdny starý obrat na hřišti Jižního Města a opět předvedli velký závěr. Tentokrát si vynutili prodloužení a v něm rozhodl Matyáš Knotek a otočil na konečných 19:18. Zatímco domácí si góly rozdělili mezi deset hráčů, o hostující se postarali jen tři muži. Ondřej Podroužek dal dokonce polovinu branek svého týmů! Ostatně s Kryštofem Adamiecem jsou na prvních dvou místech průběžné tabulky produktivity NBLL.

Mezi oba zmíněné duely se vklínil zápas, který byl vskutku netradiční. Souboj Zbraslavi s Jižním Městem totiž přinesl celkově jen jedenáct gólů. A považte, v první čtvrtině nepadl ani jeden, ve druhé dva. Brankář Jižňáku Tomáš Čekal inkasoval až ve 35. minutě! Připsal si při vítězství 9:2 celkem 54 zákroků a úspěšnost 96 procent. Zbraslav selhala v proměňování šancí, naopak Čekal si utkání užil. „Neskutečně jsem se těšil. Jsem rád, že zápas stál za to, že jsem si zachytal, a ještě raději jsem za tři body pro tým,“ řekl Čekal a dodal: „Bylo to těžké. Brankáři určitě vnímají, že moc gólů nepadá, hodně pak udělá střela, která ho takzvaně otevře. Myslím, že se můžeme těšit na další vzájemná utkání.“

Tento týden pokračuje NBLL čtyřmi zápasy. Ve středu se budou hrát téměř paralelně dva. Malešice přivítají od 19.00 Jižní Město, o půl hodiny později začne v Radotíně souboj LCC Wolves s Patnhers Wroclaw. Právě polský zástupce v soutěži bude mít napilno. O víkendu se totiž představí poprvé na svém domácím hřišti. V sobotu ve dvě odpoledne hostí Panteři tým Berlin Bears a o 24 hodin později pak Zbraslav.

Od pátku do neděle se ženská seniorská reprezentace zúčastní prestižního turnaje Home Internationals. Tradiční klání národní týmů Anglie, Skotska a Walesu má letos dějiště v hlavním městě posledně jmenovaného území. V Cardiffu bude český výběr jako pozvaný čtvrtý tým. V pátek se Češky střetnou s Walesem, v sobotu s Anglií a v neděli se Skotskem. Pro všechny celky to bude ostrá příprava na blížící se mistrovství Evropy v Portugalsku. Pikantní je, že Wales se Skotskem budou na ME v jedné základní skupině.

Dalších osm reprezentačních týmů žen se ve stejný víkend utká systémem každý s každým na Easter Tournament v belgickém Westerlo. Jako devátý účastník zde bude český výběr hráček do 20 let. Postupně se mladé Češky střetnou v sobotu s Norskem, Švýcarskem, Španělskem, Polskem a Irskem. V neděli pak s Belgií, Rakouskem a Finskem. Na obou akcích budou i čeští rozhodčí.

Mimo hru nezůstanou ani mladší hráčky. Ty se totiž utkají v neděli v Radotíně v prvním jarním kole Národní juniorské lakrosové ligy v kategoriích U9, U11 a U13. Začínají ty nejmenší dívky v 9.30 hodin.

Text: Pavel Urban