Lacrosse > Reprezentace absolvovaly lyžařské soustředění na Benecku - kopie

Reprezentace absolvovaly lyžařské soustředění na Benecku - kopie

24.2.2012 Širší výběry mužské a ženské lakrosové reprezentace, připravující se na letošní mistrovství Evropy v Amsterdamu, se vypravily na zimní víkendové soustředění do „běžeckého ráje“ na Benecku v Krkonoších.

V pátek večer se po mírných dopravních komplikacích způsobených množstvím sněhu na silnicích sešlo v chatě Na Špici celkem 42 reprezentantů obou výběrů.

Mužská část výpravy se v sobotu vypravila na běžkách směrem na Horní Mísečky, kde hráči absolvovali dva závody – individuální v běhu na 2,5 km a týmový v modifikovaném biatlonu, v němž střelbu nahradil hod lakrosovým míčkem na cíl. V běhu se na prvních třech místech umístili Marek Brada, Martin Mrlík a Martin Hodaň, v biatlonu zvítězila čtveřice Martin Hodaň, Jirka Loskot, Jakub Drozd a Michal Roubíček. Hráči pak ještě otestovali sílu paží v krátkém závodě v jízdě soupaž. V tom těsně vyhrál Radek Skála před Martinem Mrlíkem a Martinem Hodaněm. O výsledky však tolik nešlo, koneckonců bylo jasně vidět, kdo z hráčů na běžkách pravidelně jezdí a pro koho jde o naprosto exotickou činnost. Podstatné bylo, aby se lépe seznámil tým, ve kterém je řada nových hráčů.

Ženská reprezenatce měla podobný program v okolí chaty Na Rovince. Večerní hodiny strávili reprezentanti u sledování videa ze zámořské NCAA.

Nedělní program byl už společný pro obě reprezentace. Jednotlivé skupiny rozdělené na základě sobotních výkonů se vydaly po okolí Benecka s cílem vyfotografovat pět určených kontrol. K tomu bylo potřeba nejen běžet, ale hlavně vymyslet strategii, jak se ke kontrolám dostat co nejefektivněji. V této skupinové soutěži byla nakonec nejúspěšnější čtveřice ve složení Alice Králíčková, Vašek Němec, Roman Seidl a Jindra Plecitý, která vymyslela originální a ve finále vítěznou taktiku.

Až na drobné ztráty, zlomenou běžku a několik modřin po pádech se akce vydařila. Dokonce byla objevena zatím zcela neznámá zimní cesta z Horních Míseček do Vítkovic, potvrzující známé pravidlo, že oč je zkratka delší, o to je méně pohodlná. Uvidíme, zda se ujme nový název podle navigátora objevitelského týmu „Beranova cesta“.

Je potěšitelné sledovat aktivní a pozitivní přístup hráčů k přípravě (např. Vašek Němec neváhal dorazit za týmem i potom, co se teprve v noci na sobotu vrátil ze Švýcarska a musel absolvovat ranní cestu autobusem a čtyřkilometrovou pěší túru do místa soustředění). Je to příslibem dobrého výsledku na ME, které začíná v Amsterdamu 20. června. Mělo by se ho zúčastnit 17 mužských a 12 ženských týmů.

Další fotky najdete na stránce týmu na facebooku.