Lacrosse > Mužský lakros > Po týdnu se vrátili do haly na Jižním Městě hráči Pardubic – tentokrát se utkali s A týmem LCJM

27.2.2013

I v tomto utkání vsítil první branku hráč Pardubic, jmenovitě Jan Skokan. Na vyrovnání jsme si museli počkat celých 11 minut – to se po samostatné akci prosadil Jáchym Plecháček. Do konce čtvrtiny přidal gól ještě Adam Ondráček po hezké spolupráci s Došlým a Rozkotem a trochu tím před přestávkou uklidnili hru Jižního Města.

Jižní Město mělo v průběhu utkání hru pod kontrolou a udržovalo si náskok, který byl chvílemi až šestibrankový.

Střelecky se tentokrát dařilo Pavlu Došlému, který, ač místy hodně důsledně bráněn, nastřílel 5 branek a u dvou asistoval.

Na druhé straně odvedl spoustu práce Jan Skokan, který díky své výšce sbírá spoustu balónů ve vzduchu, a když je k tomu ještě dobře postaven, střílí a přihrává s přehledem zkušeného reprezentanta.

V brance Pardubic se blýskl 40 úspěšnými zákroky zkušený matador Jan Sadílek. Je na něm vidět, že má hru svých protihráčů dobře přečtenou, i když popravdě řečeno, útočníci Jižního Města toho moc nového nevymysleli.

Branku domácích hlídal po celou dobu Martin Bartuška, a byť neměl tolik práce jako Sadílek, i on se blýskl spoustou hezkých zásahů.

I tento zápas byl ve znamení tvrdé a rychlé hry se šestnácti vyloučenými na obou stranách. Šest hráčů pykalo za různé strkanice nebo nemístné poznámky a nesportovní chování.

Následující neděli propukne v hale odvetné utkání mezi týmy A a B LCJM, když první zápas senzačně vyhrála záloha Jižního Města 9:7.

V půlce března se pak liga rozehraje i na venkovních hřištích. Spolu s vedením ligy doufám, že do té doby roztaje všechen sníh na hřištích, nebude moc pršet a moc foukat, bude dostatek rozhodčích, co budou moci pískat a bude co nejméně přeložených zápasů.

SK Lacrosse Jižní Město v. LC Pardubice 11:7 (2:1, 3:2, 3:1, 3:3)