Lacrosse > Mužský lakros > Old Dogs v zápase s ForFun získali první ligové body

Old Dogs v zápase s ForFun získali první ligové body

16.3.2016

(pv, mi) – V pondělí 14. 3. se odehrálo desáté utkání NBLL 2016, a to mezi pražskými ForFun a plzeňskými Old Dogs.

Oba týmy nastoupily do utkání s e záměrem napravit si reputaci po již odehraných zápasech, v nichž Plzeň utržila porážky od LCJM a Malešic a tým ForFun převálcovali Custodi.

Do zápasu nastoupila lépe Plzeň a po střelách Krause a Střechy již po pěti minutách zápasu vedla 2:0. Tým ForFun se dlouho nemohl prosadit proti dobře chytajícímu brankáři Plzně Řezáčovi. Až těsně před koncem první periody se po přihrávce Tomáše Žipaje prosadil Pavel Vaněk. Stav utkání byl tak po první čtvrtině 1:2. Druhá perioda spíše patřila týmu Plzně, která nastřílela Forfunu šest branek i díky využití přesilové hry. Skóre o půli ukazovalo 3:8.

Začátek třetí periody se vydařil lépe ForFunu – Vojtěch Weiss a Martin Šrůta snížili. Plzeň pak sice přestřílela ForFun 25:8, ale gól nedala. Opračný průběh měla poslední perioda, kterou naopal vyhráli 2:0 Old Dogs a po celkové výhře 10:5 si odvezla cenné tři body.

Celkově bylo v zápase vidět hodně nepřesností a vypadalo to, že někteří hráči vzali lakrosku do ruky od loňské ligy poprvé. Střel bylo požehnaně na obou stranách, ale pro brankáře většinou nepředstavovaly výrazné nebezpečí. ForFuni se dokázali celkem často dostávat do brejků, ale jejich zakončení bylo většinou neškodné.