Lacrosse > Mužský lakros > Custodes přehráli Pardubice v úvodním zápase nadstavby NBLL

Custodes přehráli Pardubice v úvodním zápase nadstavby NBLL

3.3.2010

(mi) - V mrazivém podvečeru nastoupil LCC Radotín proti Pardubicím k prvnímu zápasu nadstavby Národní box lakrosové ligy oslabený o několik hráčů základní sestavy. Výsledné skóre sice vypovídá o jasné převaze domácích, ale čekalo se, že obhájce titulu východočeský tým převálcuje výrazněji.

NBLL_10030213.jpgVlažného začátku ze strany domácích využily Pardubice ke vstřelení vedoucího gólu, když se prosadil Jan Skokan. Avšak dříve než stačili domácí příznivci znervóznět, otočili utkání dvěma rychlými brankami Emil Moravec a Matěj Barák a do konce čtvrtiny si Radotín vybudoval jasné vedení 5 : 1. Radotínská obrana se však nevyvarovala častých chyb, čehož využíval především agilní Skokan. Několikrát po sobě se ocitl naprosto zapomenut na brankovišti a jen díky skvělým zákrokům brankáře Tomáše Říhy byl rozdíl po první čtvrtině čtyřbrankový.

NBLL_10030209.jpgV dalším průběhu utkání byl k vidění celkem zajímavý, i když místy nepřesný lakros, což je pro úvodní zápasy po zimní pauze typické. Domácí se snažili o svou typickou kombinační hru, hosté spíše spoléhali na individuality Jana Skokana, Jakuba Říhu a Jana Jůzu.

V poklidném tempu se rozdíl ve skóre neustále zvyšoval až na konečných 13 : 3 pro Radotín.

Utkání naznačilo, že letošní cesta k pátému titulu v řadě může být pro LCC Radotín velmi obtížná a trenér Patrik Procházka jistě přivítá co nejrychlejší návrat zraněných opor do sestavy. Zejména v obranné činnosti nepůsobili domácí příliš sebejistě a to Pardubice zdaleka nepatří mezi nejsilnější soupeře.

Nejlepšími hráči utkání byli Radek Skála (LCC) a Jan Skokan (Pardubice).