Lacrosse > Ženský lakros > Aktuality > 2011: Juniorky skončily na MS na devátém místě, mistryněmi jsou USA

2011: Juniorky skončily na MS na devátém místě, mistryněmi jsou USA

13.8.2011

(pur) – Deváté místo z mistrovství světa juniorek v roce 2007 v Kanadě obhájily české reprezentantky na světovém šampionátu v německém Hannoveru. Ve skupině o 9. až 12. místo postupně porazil český výběr Nizozemsko 14:5, domácí Německo po boji těsně 11:10 a Nový Zéland až v prodloužení 12:10.

Po smolné porážce 9:13 se Skotskem na závěr základní skupiny B se česká juniorská reprezentace dostala do skupiny o 9. až 12. místo, kde se opakovaně střetla s týmy, které už v základní skupině porazila. Svou pozici favoritek však Češky musely v následujících třech zápasech obhájit.

Ve středu dopoledne proti Nizozemsku se jim to dařilo nejlépe. Už v poločase vedl český tým jasně 11:0. Na začátku druhého poločasu však trochu polevil a nováček šampionátu vstřelil několik rychlých gólů. Náskok českých hráček ale byl tak výrazný, že nakonec zvítězily bez větších problémů 14:5. Debora Plecháčková a Lucie Martínková zaznamenaly v utkání hattrick, dvě branky vstřelily kapitánka Olga Petráková a Anna Čížínská, po jedné pak přidaly Andrea Říhová, Marie Šrůtová, Kateřina Sýkorová a Daniela Nováková.

Ve čtvrtek večer čekal český celek domácí výběr Německa, který už letos Češky několikrát porazily. Němky si po středeční výhře nad Novým Zélandem chtěly připsat výhru právě i proti České republice. Německo začalo lépe a vytvořilo si čtyřbrankový náskok. V poločase vedlo však už jen o dvě branky (7:5). Po přestávce se ale český tým zlepšil a dokázal se prosazovat v koncovce. Vyrovnávající a vítěznou branku zaznamenala Lucie Martínková, která celkem nasbírala pět branek a jednu asistenci. Hattrick přidala Marie Šrůtová.

V pátečním duelu proti Novému Zélandu si Češky opět nechaly utéct začátek a prohrávaly už 2:5. Postupně se Češky opět zlepšovaly a dvacet minut před koncem se podařilo českému týmu jít dokonce do vedení 9:8 po brance Plecháčkové. Ta pak po dvou brankách Nového Zélandu srovnala i na 10:10 a zápas došel do prodloužení. V něm se povedlo dát Češkám rychle dvě branky a připsaly si výhru i v posledním utkání na turnaji. Střelecky se opět dařilo Lucii Martínkové a také Markétě Vrabcové. Češky tak obsadily konečnou devátou příčku.

Ve finále se střetly týmy USA a Austrálie, konečný výsledek skončil 14:11 a tak pohár opět putuje do Spojených států.