Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 5.kolo

Interkrosová extraliga - 5.kolo

9.12.2008

Mikulášská nadílka skončila a na Zeleném Pruhu se opět rozčertily interkrosky extraligových hráčů a hráček. Ontário, které odehrálo zatím jen jediný zápas se střetlo s Gusano Rojo a druhý zápas obstaraly týmy Devils JM a Tea Party JM. Kromě Gusana se zatím zbylým týmům moc nedaří a tak bylo zajímavé sledovat, který z nich se zvedne ze spodních příček extraligové tabulky.

• Gusano Rojo vs. Ontário 23:8 (6:2, 10:2, 7:4)

Tentokrát David Goliáše nepřemohl. Již od prvních minut bylo jasné, že domácí si svou dosavadní extraligovou neporazitelnost udrží i v pořadí devátém zápase nejvyšší domácí soutěže. Snaha Ontária překonat obranu Gusana dlouhými pasy přes obranu nevycházela a domácí tak snadno přecházeli do protiútoků, které většinou s chladnou tváří úspěšně zakončovali.

Ontário si v každé třetině vzalo time-out (11:30, 27:10, 40:26), ale ani vytoužený odpočinek nepomohl jejich hře. Z Gusana nejvíce vyčníval brankář Kopáček, který předváděl po celý průběh zápasu vyrovnaný výkon.

V brance Ontária se několikrát zaskvěl Jan Sedmík, ale pouze jeho výkon hru Ontária, bohužel pro hostující tým, netvořil. V třetí části Gusano polevilo a hosté dokázali třemi brankami snížit, to by ale skóre po dvou třetinách nesmělo být hrozivých (z pohledu Ontária) 4:16.

A tak si domácí zaslouženě připsali 4. vítězství v řadě. Ontário na své první body stále čeká a možnost bude mít již příští pondělí, 15.12.2008, proti Devils JM.

Hvězdy zápasu: 1. Jiří Ledvinka, 2. Ondřej Sochna , 3. Jiří Kopáček (všichni GR)

Statistiky zápasu (Gusano Rojo vs. Ontário):

Střely na bránu: 61:47 (24:10, 17:19, 20:18)

Brankáři:

Jiří Kopáček (Gusano Rojo): zásahy 39, góly 8, procentuální úspěšnost 82,98%.
Jan Sedmík (Ontário): zásahy 38, góly 23, procentuální úspěšnost 62,30%.

Góly:

Gusano Rojo: Sochna 6, Ledvinka 4, Líška 4, Kurz 3, Čížek 3, Mandík 2, Butovič 1,
Ontário: Čech 3, Kačala 3, Levý 1, Sedmík Z. 1

Minisouboj:

Jiří Ledvinka (Gusano): střely 9, góly 4, přesné přihrávky 46, nepřesné 8
Z. Sedmík (Ontário): střely 8, góly 1, přesné přihrávky 32, nepřesné 11

Rozhodčí: Janda T., Bartuška

• Devils JM vs. Tea Party JM 17:11 (5:5, 9:1, 3:5)

Příjemným překvapením byla početná účast hráčů obou týmů. První branku v utkání vstřelil hostující Nikita Sorokin po pěkné individuální akci, kdy obalamutil brankáře Malinu, čas 3:42. Vzápětí zvyšoval zkušený kapitán Martin Nešpor na 2:0 pro Tea Party. Hráči Devils byli v úvodní pětiminutovce zakřiknutí.

Tíhu nutnosti zkorigovat výsledek setřásli až po šesti minutách, kdy z úhlu překonal Martina Bartušku Tomáš Beran. Po 15. minutách 5:5. Druhá třetina přinesla divákům především skvělý výkon Jiřího Maliny a gólostroj domácích.

Ti sedmi brankami v řadě rozhodli o zápase. Chválihodné je, že se na nich podíleli téměř všichni jejich hráči. Bojovnost a větší hlad po vítězství byla na domácích cítit téměř z každého kontaktu s míčkem. Zářným příkladem byl v druhé třetině například lví skok Jindřicha Váši k osamocenému balónku, ke kterému právě dobíhala Katka Jandová. V čase 23:45 se objevil v týmu Devils, složený především mladými hráči, Pavel Došlý.

První penalta v tomto ročníku byla odpískána ve prospěch Václava Němce (Devils), který ji s velkým přehledem proměnil k pravé tyči. Druhá třetina byla pro Tea Party opravdu katastrofální.

Martin Nešpor vstřelil první gól v této části až po 13ti minutách a 19ti sekundách. V závěru utkání ještě pobavil Jan Snížek (Tea Party) zajímavým přiklopením. Na víc už Tea Party neměli a opět musím s radostí konstatovat, že vyhrál tým, který byl lepší. Devils čeká v příštím zápase, 15.12.2008, Ontário. Tea Party si zahraje až na nový rok, 5.1.2008, proti stejnému celku - Ontáriu.

Hvězdy zápasu: 1. Jiří Malina, 2. Václav Němec, 3. Tomáš Beran (všichni Devils)