Lacrosse > Interkros > Druhá extraligová neděle 15.12.2019

Druhá extraligová neděle 15.12.2019

16.12.2019

V neděli 15.12. bylo na pořadu dne dalších sedm extraligových zápasů. I tentorkát všechny týmy sehrály dvě utkání o průběžné co nejlepší umístění.

K prvnímu zápasu nastoupil tým Tea Party proti Sokol Spořilov Juniors. Po celé tři periody měl domácí tým navrch a nedovolil svému soupeři žádné překvapení. Po třetinách 5:2, 6:2 a 8:5 si Tea Party připsalo dva body za vítězství 19:9.

Druhý zápas sehrály týmy Vopice a Válečníci. Mladíci z Válečníků neměli příliš šancí proti svému soupeři a když už se dostali ke střele, zastavil jejich pokusy brankář Pelikán v brance Vopic. Nakonec po třetinách 4:1, 4:2 a 13:2 se z  očekávaného vítězství radoval tým Vopice za konečného stavu 21:5.

Třetí nedělní utkání patřilo asi nejočekávanějšímu souboji dne mezi týmy Warriors a Ontario. Zápas byl herně vyrovnaný, ale i tak se z vítězství v každé periodě radoval tým Ontario. Nejprve 7:5, ve druhé 8:7 a nakonec ve třetí 9:7. Určitě se nejedná o přesvědčivé vítězství, ale výhra 24:19 z pohledu Ontaria je posunula v žebříčku o něco blíže k předním příčkám.

Čtvrtý zápas dne odehrál tým PS Bandits proti Spořilovu. Jasnou převahu od začátku zápasu měly Bandits, kteří si v každé periodě dokázali svůj náskok příjemně zvětšovat a po třetinách 8:2, 13:4 a 6:2 si došli pro vítězství 27:8.

V pátém utkání se střetli Válečníci s Tea Party. Pro Tea Party povinnost zvítězit, pro Válečníky možnost překvapit. To se bohužel mladíkům nepodařilo a tak si z utkání odnesli zatím letošní největší porážku 5:40 po třetinách 1:12, 2:12 a 2:16 a jsou zatím po dvou kolech bez jediného bodu.

V šestém, předposledním zápase se na hřišti proti sobě postavili Ontario a Vopice. Také se čekal vyrovnaný zápas a ten kdo by v něm zvítězil se posune na třetí příčku. Po první periodě, která skončila 4:4 se dal očekávat velký boj i ve druhé části. V té bylo lepší o pouhé dvě branky Ontario, které díky tomu i po vyrovnané třetí periodě opět 4:4 dosáhlo na celkové vítězství 16:14.

Jako první neděli i tentokrát byl poslední zápas dne odehrán týmem PS Bandits. Jeho soupeřem byl tentokrát tým Warriors. Průběžně vedoucí Bandits dokázali i v tomto utkání, že jsou jedni z favoritů na celkové prvenství. Po periodách 9:4, 7:4 a 9:2 se radovali z dalšího přesvědčivého vítězství 25:10.

Po odehrání všech nedělních zápasů je průběžné pořadí následující: 1. PS Bandits, 2. Tea Party, 3. Ontario, 4. Vopice, 5. Warriors, 6. Spořilov, 7. Válečníci

Další extraligové zápasy se odehrají 5.ledna 2020.