DEN 5 - CZE vs. MEX

17.7.2010

Vítám Vás u dalšího pokračování Myšákova blogu, tentokrát v zastoupení ONS.

Dnes jsme si trochu zopakovali včerejší hru a i mexické chlapce jsme nepustili do žádných vyložených šancí. Dokonce jsme jim dovolili skórovat pouze jedinkrát, a to skoro v začátku utkání.

Z počátku (asi v prvních dvou minutách) to vypadalo všelijak. Samozřejmě počasí opět ukázalo vše co dokáže. Všichni vstávali do slunného počasí a jakmile jsme se přiblížili ke stadionu, opět se zatáhlo a pomalu se spustil déšť. Nikoho to tu snad už ani nepřekvapí. Vraťme se však k samotnému utkání. První gol jsme sice dali, ale jejich jediným golem srovnali. Pak už se pomalu, opravdu v první periodě pomalu rozjížděl náš brankostroj, jak jsem se někde v poslední době několikrát dočetl. Asi jsme si potřebovali v první periodě zvyknout na mokré výplety a na vydatný déšť.

Druhá a vlastně všechny další periody už se nesly ve znamení našich branek. Do čtvrté periody jsme jako hráči, dostali příkaz, vyzkoušet si také střely z dálky. Přinejme si to, až na jednu nebo dvě takové střely, se nám to ani ve čtvrté čtvrtině nedařilo a tak většina gólů padla z brankoviště, nebo z jeho těsné blízkosti.

Takže zápas nakonec skončil stavem 1:21 z pohledu domácího Mexika.

Dnešní den je tak trochu nazýván "super sobota", jelikož se hraje nejvíc vyrovnaných zápasů  modré elitní skupiny. Svůj zápas mají za sebou Němci s Japonci, kde dokonce hrozilo překvapení, když v polovině utkání vedli němci 8:6. Nakonec však Japonci vzali otěže zápasu do svých rukou a dovedli vynikajícím výkonem svůj tým k vítězství 15:9.

V 17:30 je na programu zápas Anglie vs Australie a po nich se na stadionu utkají v nejprestižnějším zápase Spojené státy  s Kanadou.

Jen pro vysvětlení, proč je tento blog dnes psán v zastoupení. Myšák prostě a jednoduše usnul a tak mě poprosil(samozřejmě ještě předtím, než stihl usnout), abych něco napsal.