Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 12. kolo

Interkrosová extraliga - 12. kolo

2.2.2009

(vn) - Základní část kráčí mílovými kroky do „finiše“ a jména postupujících jsou téměř jistá. Ontário mohlo vzkříšit své malé naděje pouze zázračným vítězstvím nad Gusanem Rojo. Po tomto zápase se očekávalo vyrovnané derby mezi Tea Party JM a Devils JM. Vyrovnané především z toho důvodu, že hostům chyběl jejich nejlepší střelec – Pavel Došlý (22 branek).

Ontário mohlo na senzaci pomýšlet, když na střídačku hostů neusedli chybějící Kurz, Ledvinka, Líška, tedy elitní střelci druhého celku extraligy (tato trojice vstřelila dohromady 60 z celkových 147 branek, které Gusano soupeřům již "nasázelo"). Bohužel iluze se tvrdě střetla s realitou hned v začátku utkání. V čase 3:51 se dostali hosté díky Ondrovi Sochnovi, který krásnou spodní střelou vyprášil levý horní roh Sedmíkovi brány, do vedení 2:1. Tím odstartoval "vraždění neviňátek". Ontário bylo brzy na bílý ručník. Po jedenácti minutách to bylo už 1:6 a nad domácí střídačkou pomalu utvářela velký bouřkový mrak. Petrovi Šamajovi se sice podařilo snížit, ale poslední slovo měli Fron s Mandíkem - 2:8.

Velký liják se spustil na domácí polovině hřiště přesných zásazích Sochny s Mandíkem - 2:11. Ontário se ve druhé třetině poprvé radovalo až v čase 18:23. Pak ale Gusano opět kontrovalo a na výsledkové tabuli byl k vidění hrozivý průběžný stav 3:15. Dvanáctibrankový rozdíl vytrval až do posledních minut. V závěru tento markantní odstup ještě zvýšilo a rozdílem dvou tříd uvítězilo. Pro omácí mohl být výsledek mnohem krutější, kdyby Jana Sedmíka nezachránila 7krát tyče brankové konstrukce. Poté co Ontário přistoupilo v posledních zápasech ke kombinační hře se opět uchýlilo k přihrávkám přes celé hřiště a to se jim vymstilo. Největší motivací pro "modré" tedy zůstává alespoň jedno vyhrané utkání.

Hvězdy zápasu: 1. Kopáček (GR), 2. Sochna (GR), 3. Zýka (GR)

Statistiky zápasu (Ontário vs. Gusano Rojo):

Střely na bránu 56:75 (18:22, 16:27, 22:26)

Brankáři:

Jan Sedmík (Ontário): zásahy 43, góly 23, procentuální úspěšnost 65,15%.
Jiří Kopáček (Gusano): zásahy 44, góly 9, procentuální úspěšnost 83,02%.

Góly:

Ontário: Kotěra 3, Šamaj 2, Čech 2, Kačala 1, Mudra 1
Gusano Rojo: Sochna 7, Zýka 5, Čížek 3, Mandík 3, Butovič 3, Fron 2

Minisouboj:

Petr Čech (Ontário): střely 14, góly 2, úspěšnost 14,29%, přesné přihrávky 21, nepřesné 7
Jan Zýka (Gusano): střely 16, góly 5, úspěšnost 31,25%, přesné přihrávky 54, nepřesné 5

Rozhodčí: Malina, Beran

Tea Party JM vs. Devils JM 16:16 (4:8, 3:6, 9:2)

Největší obavy hostů naplňovala nepřítomnost Pavla Došlého. Naopak Tea Party se mohlo spolehnout na navrátilce Jakuba Noska, který si udělal čas a dorazil ze stáže v Rakousku. Jak se ukázalo posila to byla významná (6 branek). Jeho přítomnost byla znát i na hře Kačenky Jandové, která se právem dostala do trojice hvězd zápasu. Dámský element byl znát i na straně hostů, kde díky přítomnosti své drahé polovičky odehrál jedno ze svých nejlepších utkání v sezóně Jan Ehrler.

Před utkáním byl počet bodů v tabulce na stejném čísle – 6. Vítězství bylo tedy jistotou k postupu do play-off. Ale jak už to bývá zvykem derby nemá předem jasného vítěze. Toto pravidlo se naplňovalo již v prvních sekundách a minutách zápasu. V začátku vypadalo aktivněji Tea Party a dokonce se dostalo do vedení 4:3. Nepochopitelnou ztrátou koncentraci se domácí dostávali postupem času pod tlak a Devils nejen vyrovnal, ale pomalu si začali budovat svůj náskok. Ofenzívu táhl především Ehrler, který se díky svému pohybu bez problému uvolňoval před Bartušku. Za zmínku stojí v první části rána Tomáše Jandy (čas 13:15), po které zůstal na chvíli brankářJiří Malina dezorientovaný a Tea Party toho využilo ke vstřelení úsměvného gólu. V další části se obraz hry příliš nezměnil a hráči Devils si kráčeli pro jednoznačné vítězství - 7:14 po II. třetině.

Pohledný zápas ale nebyl u konce a nevím co se stalo s Tea Party o přestávce před závěrečnou periodou, ale do hry vlétli úplně jiní hráči. Hned po hvizdu začali presovat hosty a odměna přišla v podobě 5 branek – 12:14. Rázem to bylo o dvě branky a na hostech začala být vidět nervozita vyjádřená především v četných ztrátách míčků. Poslední část podržel Tea Party především Bartuška (procentuální úspěšnost v poslední třetině 88,89%!!!). Snaha domácím přinesla ovoce – v poslední minutě vyrovnal do té doby trápící se Jakub Drozd. Poté ještě Devils špatně rozehráli a Tea Party se řítilo do možného vítězného utkání, ale Jirka Malina nadvakrát proti Peckovi a Henychovi s bravurou uspěl. Vzhledem k vývoji zápasu si musejí hosté trhat vlasy, ale díky fantastickému finiši je remíza pro Tea Party zcela zasloužená.

Hvězdy zápasu: 1. Ehrler (D), 2. Nosek (TP), 3. Jandová (TP)

Statistiky zápasu (Tea Party vs. Devils):

Střely na bránu 61:63 (16:25, 23:20, 22:18)

Brankáři:

Martin Bartuška (Tea Party): zásahy 40, góly 16, procentuální úspěšnost 71,43%.
Jiří Malina (Devils): zásahy 43, góly 16, procentuální úspěšnost 72,88%.

Góly:

Tea Party: Nosek 6, Drozd 4, Nešpor 2, Janda T. 2, Henych 2
Devils: Ehrler 6, Petrdlík 3, Pecka Š. 2, Zíma 2, Minařík 2, Beran 1

Minisouboj:

Kateřina Jandová (Tea Party):střely 7, góly 0, úspěšnost 0%, přesné přihrávky 30, nepřesné 4
Tomáš Beran (Devils):střely 10, góly 1, úspěšnost 10,00%, přesné přihrávky 43, nepřesné 4

Rozhodčí: Čech, Kopáček