Lacrosse > Ženský lakros > Češky skončily na Super Sixes pod stupni vítězů

Češky skončily na Super Sixes pod stupni vítězů

31.12.2023

Na turnaji Super Sixes v Hongkongu se české reprezentantky utkaly s pěti různými týmy. Nakonec z toho bylo čtvrté místo. V poslední den roku totiž nejdříve prohrály semifinále s Velkou Británií 5:22 a později také utkání o bronz s Čínou 10:17. Ženský i mužský turnaj vyhráli zástupci Velké Británie.

První turnaj pro český ženský národní výběr na asijském kontinentu byl hlavně o nevšední konfrontaci s různými reprezentacemi v disciplíně sixes. Mladý český tým nejdříve skupině A porazil Filipíny 17:12, po velkém boji těsně prohrál s Německem 16:18 a v sobotu si poradil s Hong Kongem II 11:7.

Z druhého místa tak svěřenkyně trenéra Adama Ondráčka prošly do semifinále. Tam je čekal další účastník loňských Světových her Velká Británie. Britky na hřišti dominovaly a zvítězily 22:5. Hned za dvě hodiny čekal český celek duel o třetí místo proti Číně, která předtím podlehla ve druhém semifinále Německu těsně 10:11.

Úvod utkání o bronz byl zprvu vyrovnaný, v polovině druhé čtvrtiny byl stav 5:5, pak ale Čína začala odskakovat až na poločasových 10:5. Češky se pokoušely náskok soupeřek stáhnout, ale nikdy se jim nepodařilo dostat se až na dostřel. Čína nakonec zvítězila 17:10.

Finále ženského turnaje ovládly Britky po výhře 17:6 nad Německem. Stejní soupeři se střetli i ve finále mužů. Britové zvítězili poměrem 17:13.

Český výběr si v Hongkongu zahrál s pěti celky, ze všech účastníků se nakonec neutkal jen s domácím týmem označeným jako I. Z pohledu sixes šlo o první velký turnaj od říjnového potvrzení lakrosu pro program olympijských her 2028 v Los Angeles.

Text: Pavel Urban