Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > Češi podlehli Němcům 7:9 a do čtvrtfinále ME se nedostali

Češi podlehli Němcům 7:9 a do čtvrtfinále ME se nedostali

2.8.2016

(mi) – Česká reprezentace předvedla v zápase s Německem svůj nejlepší výkon na turnaji, na výhru to ale nestačilo. Po porážce 7:9 skončili Češi v základní skupině čtvrtí a budou hrát jen o celkové 9.–16. místo. Prvním soupeřem v play-off bude Švédsko.

Češi vstupili do zápasu dobře a po několika útocích na každé straně se v páté minutě zásluhou Radka Skály ujali vedení.  Pak se nahoru dostal soupeř a třemi góly vývoj zápasu otočil. V poslední minutě první periody skóre zkorigoval Ondřej Sochna.

Druhá perioda patřila českému týmu. Dařilo se získávat míče a držet soupeře pod tlakem. Výsledkem byla šňůra tří gólů a další obrat v zápase. Za Německo pak snížil Steinfels a o půli Češi vedli o gól 5:4.

Vyrovnaný boj pokračoval i ve třetí periodě. Griessl nejprve vyrovnal, ale Výmola odpověděl za necelé tři minuty. Pak se ale opět prosadili Němci a otočili stav na 7:6.

V závěrečné čtvrtině Weiss vyrovnal, ale Němci v 71. a 73, minutě přidali dva góly, na které už český tým přes veškerou snahu a tlak nedokázal odpovědět.

Oproti minulým zápasům český tým předvedl velmi dobrou hru, nasazení a bojovnost. Aktivní obrana dělala soupeři problémy, dařilo se lépe vyvážet míče a kontrolovat hru v útoku. Tomu ve srovnání se soupeřem chybělo trochu dravosti a drajv na bránu. Němci na rozdíl od našich útočníků dokázali nebezpečně vystřelit i pod tlakem. Podrobný zápis zápasu je zde, fotogalerie zde.

Češi tak po třech porážkách a dvou výhrách skončili v základní, velmi těžké skupině čtvrtí. Ve tředu od 12 hodin tak nastoupí proti Švédsku v zápase, který rozhodne, zda budeme hrát o deváté až dvanácté místo, nebo se propadneme jen do bojů o třináctou příčku. Švédové sice na minulém ME vybojovali bronz, ale jejich letošní výběr je zřejmě slabší. Každopádně jde o silného soupeře.

Ve čtvrtfinálových zápasech se utkají Anglie se Švýcarskem, které zaznamenalo velký pokrok, Finsko se Skotskem, Wales s Nizozemskem a Izrael s Německem. Místo nezbylo na další velmi dobré týmy: Lotyšsko a Norsko, které patří k velkým překvapením turnaje, Irsko a Švédsko, tedy vicemistra Evropy a bronzového medailistu. Naopak zespodu tabulky se nahoru dostalo Polsko a Rusko, kterým pomohla lehká základní skupina, Belgie. Zklamaní z výsledků budou zejména Slováci a Rakušané.