Lacrosse > Mužský lakros > Aprílové rozuzlení 2BLL

Aprílové rozuzlení 2BLL

3.4.2023

(jnp) První dubnový víkend nabídl vyvrcholení druhé boxlakrosové ligy v podobě dvou zápasů. Nejprve se v nedělních utkáních představili brněnští Ravens, kteří se postavili proti domácím radotínským Shadows, druhý zápas obstarali Rascals z Jižního Města proti Knights Červené Pečky.

První mač nabídl více než napínavou podívanou s dramatem do posledních vteřin. Brněnští, kteří před závěrečným kolem byli v druholigové tabulce sice až třetí, avšak stále s reálnou šancí na celkové prvenství, potřebovali v zápase bezpodmínečně vyhrát. Jejich snaze odpovídal i začátek utkání, kdy se rychle ujali jednogólového vedení. Radotínští se však gólem nenechali rozhodit, za přispění zkušených opor průběh utkání otočili na svoji stranu a vedení postupně navyšovali až do stavu 5:1. Před poločasovou sirénou se sice Ravens podařilo gólem do šatny snížit na rozdíl tří branek, nicméně poločasové skóre ukazovalo relativně pohodlných 5:2 pro domácí. Ve třetí periodě se průběh zápasu příliš neměnil, hra se přelévala z jedné strany na druhou, avšak bez znatelnější zápletky. Ta nakonec přišla až v poslední desetiminutovce, kdy se čím dál unavenější radotínští Shadows dopouštěli více a více nepřeností. Brno nabídnuto šancí nepohrdlo a v poslední půlminutě zápasu skóre vyrovnalo na 7:7. O vítězi tak muselo nakonec rozhodnout až prodloužení, které po šancích na obou stranách ve vítězství brněnských jako správný kapitán přetavil Jakub Kološ. Brno se tak mohlo radovat z výhry 8:7 po prodloužení.

Do druhého nedělního zápasu hraného od 16:00 tak lídr z Jižního Města nastupoval s vědomím, že k jistotě prvního místa celkové tabulky potřebuje jakkoliv bodovat. Tomu i odpovídal průběh utkání, kdy Rascals diktovali tempo a hostům z Červených Peček dali jen pramalou šanci pomýšlet na úspěch v zápase i na druholigové prvenství. Průběh utkání nakonec nejlépe vystihuje pozápasové skóre, které se zastavilo na ukazateli 11:2 pro Rascals. Celek z Jižního Města se tak kromě výhry v zápase může zároveň radovat i z vítězství v druhé boxlakrosové lize, kterou prošel bez jediné porážky, když jediným zaváháním byla výhra pro prodloužení proti Shadows Radotín.