Jste zde: Domácí stránka | Česká lakrosová unie | Slavia ve Vídni promarnila oba mečboly

Slavia ve Vídni promarnila oba mečboly

17.5.2010

(pch) - Po celonočním lijáku museli organizátoři odvolat všechna nedělní utkání mužského i ženského turnaje kromě obou finále a mužského souboje o 3. a 4. místo. Toto rozhodnutí se naštěstí nedotklo týmů Slavie, které se oba chystaly právě na souboje o nejvyšší příčky na vídeňském field lakrosovém turnaji Austrian Lacrosse Open.

První šly na řadu ženy a ve velmi nepříjemném počasí, kdy neustávající déšť ještě znepříjemňoval vítr téměř o síle vichřice, si zopakovaly proti Hamburku včerejší utkání. Tentokrát ovšem tahaly za kratší konec od samého počátku - opět se projevily stejné nedostatky, a to problém s vyvezením míče z obrany a udržením v útoku. Krásný skleněný pohár za 1. místo si tedy odevzly Němky, na Slavii zůstalo po porážce 8:4 přesto pěkné druhé místo.

Za trvale ohavného počasí po ženách nastoupili červenobílí muži proti rakouské reprezentaci. A to překvapivě s vervou - v páté minutě vedla Slavia už 2:0 a zanedlouho ještě 3:1. Poté se ovšem přestalo Pražanům dařit na face-off a takticky velmi dobře připravený soupeř je v podstatě nepustil do útoku a velmi trpělivou, až zdlouhavou hrou pomalu snižoval jejich náskok a záhy se ujal vedení. Muži jako by se zhlédli v ženské Slavii, když ve druhé půli nedokázali přes účinný celohřišťový pressing v klidu vyvézt míč. Slavia chtěla vyhrát, ale nakonec musela zkousnout prohru 7:4. Rakušané překvapili velmi disciplinovanou a takticky bezvadně zvládnutou hrou, byť osobní technika a odvaha jim stále ještě chybí.

Petr Chmelař

Foto: Eva Mahová

 

Slávisté proti Kanaďanům z Kodaně
Slávisté proti Kanaďanům z Kodaně
Cena za druhé místo
Cena za druhé místo
Jako poděkování věrným fanynkám vystavěli Slávisté věž ze svých těl
Jako poděkování věrným fanynkám vystavěli Slávisté věž ze svých těl
Přihlásit se