Christmas Cup již tento víkend
29.11.2017
Tradiční předvánoční turnaj, pořádaný v Praze na přelomu listopadu a prosince se uskuteční již tento víkend. Opět se sejdou evropské týmy, aby se mezi sebou utkaly a získaly co možná největší počet bodů do evropského poháru. Pražský turnaj je po tom vídeňském druhý v pořadí evropského poháru a zároveň poslední v letošním roce.
Letos se do dnešního dne přihlásilo pouhých jedenáct týmů a poprvé od vzniku turnaje se tak turnaj plně neobsadí. Navíc jedenáct týmů je i nepříjemný počet pro organizátory, kteří musí naplánovat takový herní systém, aby všechny týmy měly šanci odehrát vyrovnaný počet zápasů a každý měl šanci postoupit třeba až do finále. Stále však je možnost, že se poslední tým ještě přihlásí.
Turnaj začíná pátečním příjezdem některých zahraničních týmů, které budou ubytováni v prostorách základní školy na Jižním Městě, kde turnaj probíhá. První zápasy začínají v sobotu v 9 hodin. Po skončení sobotních zápasů je připravena Vánoční party v klubu Jižák v dochozí vzdálenosti od tělocvičny. V neděli pak budou následovat již zápasy o celkové umístění a turnaj vyvrcholí finálovým utkáním dvou nejlepších týmů turnaje.
Turnaj bude zároveň sloužit jako oficiální oznámení pořadatelství následujících Světových her a Mistrovství Světa v roce 2018, které bylo mezinárodní federací FIIC přiklepnuto Praze. Budou zde představeny jednotlivé akce a informace o jejich konáních.
Více informací na stránkách turnaje: www.xmas-cup.cz
Interkros
- 25.3.2025 Víkend přinese šampiony v interkrosu. Extraligový titul obhajují PS Bandits
- 30.1.2025 Interkrosová Extraliga nabídne v neděli šlágr. V repríze finále se čeká opět vyrovnaná bitva
- 8.11.2024 Pozvánka na VH sekce Interkrosu
- 30.10.2024 Pozvánka na schůzi Vedení soutěží dospělých
- 24.10.2024 Zápis z Vedení soutěží dětí 2024/25
- 29.11.2017 Christmas Cup již tento víkend
- Soutěže
- Reprezentace
- Registrace
- Česká lakrosová unie
- Fotogalerie
- Kontakty
- Mezinárodní scéna
- Výbory a komise
- Dokumenty