Lacrosse > Sixes > Goalcrackers a Trees dominovali prvnímu kolu Czech Sixes League

Goalcrackers a Trees dominovali prvnímu kolu Czech Sixes League

25.10.2021

Goalcrackers a Trees dominovali prvnímu kolu Czech Sixes League
Goalcrackers a Trees dominovali prvnímu kolu Czech Sixes League

V neděli proběhlo na Mrázovce úvodní kolo nově vzniklé Czech Sixes League. Na úvod diváci mohli vidět čtyři zápasy v ženském šestkovém lakrosu, následoval stejný počet mužských soubojů. Z ženských týmů zaválely Goalcrackers, plný počet bodů za dvě těsné výhry ale mají také Netsmashers. Z mužských celků se dařilo Trees.

Naprosto totožné výrhy 7:6 si připsal ženský tým Netsmashers. Nejdříve nad Laxrays a následně i nad výběrem Turbomice, který mezitím podlehl jasně 3:13 celku Goalcrackers. Právě tým trenérky Simony Barákové v neděli kraloval, když si poradil rozdílem deseti branek i s Laxrays (14:4). Baráková pochválila své svěřenkyně za týmovou hru. „U mladších hráček bych ale očekávala víc aktivity a agresivity,“ zhodnotila zápasy Baráková. „Je to rychlé, já mám rychlý sport ráda. Každou hráčku toposune dál,“ dodala trenérka s tím, že největším cílem je pro Goalcrackers celou Czech Sixes League vyhrát.

Utkání v šestkovém lakrosu si už na začátku minulého týdne v barvách české reprezentace zkusila i brankářka Anna Ničová. A tak mohla porovnávat s novou ligou. „Proti Skotsku byl zápas mnohem rychlejší a přímočařejší. Liga mi přijde jednodušší, díky tomu, že tady máme spoustu mladých holek. Některé dokonce hrají poprvé,“ uvedla Ničová. „Je to úplně jiná hra, ve velkém lakrosu je to spíš o taktice, přičemž v šestkovém o rychlosti a přesnosti střely. Na formátu mě nejvíce jako gólmanku těší, že si díky akčnosti hry více zachytám,“ vychválila šestkový lakros Nicová.

Odpoledne pak převzali nadvládu nad hřištěm v areálu na Mrázovce muži. Nejvíce zabodoval tým Trees, který zvítězil 22:16 hned v prvním zápase nad Lions. Ve druhém Snipe porazili Golden Boys 19:12. Druhý duel po sobě už ale Snipe nezvládli, když podlehli týmu Lions 11:20. Pro lvy to naopak byla vzpruha po prvním ztraceném utkání. Na závěr opět dominovali Trees díky jasné výhře 27:16 nad Golden Boys, pro které to naopak byla druhá porážka dne.

MVP první kola mezi ženami byla vyhlášena brankářka Goalcrackers Kateřina Dvořáková, mezi muži pak Petr Fárník z týmu Trees. Na druhé kolo Czech Sixes League se diváci mohou těšit 14. listopadu.

Natálie Chocholoušová

Loading...

Sixes

Stránkování

12 >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaké složení bude mít finále NBLL?
Celkem hlasů 61