Lacrosse > Mužský lakros > Za 8 dní stihly oba týmy LCJM odehrát po dvou zápasech

Za 8 dní stihly oba týmy LCJM odehrát po dvou zápasech

14.3.2013

Nejprve se 3. března utkaly oba týmy Jižního Města ve druhém vzájemném souboji. "A" tým SK Lacrosse Jižního Města nechtěl tentokrát dopustit žádné překvapení (první vzájemný zápas prohrál 7:9), byl od počátku aktivnější, což mu v páté minutě vyneslo první branku, kterou vsítil Lukáš Seiler. První čtvrtina skončila 0:3 a hra B týmu byla hodně opatrná a nepřesná.

Béčko poprvé skórovalo až v sedmé minutě druhé čtvrtiny po samostatné akci velmi dobře hrajícího mladíka Adama Šticha. Na hráčích byl vidět ostych a opatrnost, kterou v prvním zápase dokázali zahodit. Dirigent jejich hry, Jirka Mikulka, zůstal kvůli zranění tentokrát pouze na střídačce a to evidentně nestačilo.

Vcelku poklidný zápas pískal, sice s přehledem, ale sám Jakub Kos. Druhého rozhodčího se nějak nepodařilo zajistit.

SK Lacrosse Jižní Město B v. SK Lacrosse Jižní Město 3 : 17 (0:3, 1:5, 2:3, 0:6)

Nejlepší střelci zápasu:
LCJM B: Štich (1+0), Kreuz (1+0), Maršálek (1+0)
LCJM A: J. Plecháček (6+0), Došlý (3+3)

Ke svému prvnímu venkovnímu zápasu se Áčko Jižního Města rozjelo v sobotu 9. března až do Bratislavy. Zápas pestrý na branky byl okořeněn strkanicí mezi domácím Milanem Zifčákem a jižňáckým Matějem Řezníčkem. Celkem běžně při zápase viděná situace byla rozhodčím Vojtou Schaffnerem posouzena hodně přísně (5minut  + do konce utkání) a zapříčinila absenci obou hráčů v následujícím utkání, shodou okolností v zápasech proti Malešicím.

Bratislava Bats v SK Lacrosse Jižní Město A 13 : 25 (4:8, 2:3, 3:7, 4:7)

V neděli 10. března se v hale na Jižním Městě utkaly dva týmy z dolního konce tabulky, Jižní Město B a LCC Wolves. Na skoro fotbalovém výsledku mají největší podíl brankáři obou týmů, kteří měli v zápase úspěšnost zákroků 90 %. Na straně domácích to byl Jirka Malina a na straně hostů Jakub Mareš, jenž se do branky Wolves vrátil se po osmiměsíční pauze zaviněné zraněním na juniorském MS ve fieldu – a dlužno podotknout, že to byl návrat velmi působivý.

Zatímco Jižní Město nastoupilo v 11 hráčích a stále ho trápí nedostatek hráčů schopných nastoupit k zápasu, na straně soupeře se mačkalo na střídačce 19 borců. Mezi nimi i bývalý reprezentant Rosťa Zapletal, který řídil obranu Vlků, ovšem po jeho dvou vyloučeních za krosčeky na krk vsítil soupeř dvě branky.

Králem neúspěšných střelců by se v tomto zápase určitě stal Marek Kytka, který střílel ze všech možných i nemožných pozic, ovšem trefil se až v situaci, kdy to Jižní Město velmi potřebovalo – pět minut před koncem svým gólem srovnal stav na 3:3 a vynutil si prodloužení a vidinu dvou bodů.

Proti byl ovšem radotínský Jakub Výmola, který pátou periodu ukončil už ve čtvrté minutě, a Wolves si tak připsali první dva body v soutěži.

Oba týmy se v odvetě střetnou v mrazivém pátečním večeru na radotínském hřišti.

SK Lacrosse Jižní Město B v. LCC Wolves 3:4 v p. (0:1, 2:0, 0:2, 1:0)