Lacrosse > Wolves otočili zápas, ale nakonec v prodloužení s Pardubicemi prohráli

Wolves otočili zápas, ale nakonec v prodloužení s Pardubicemi prohráli

25.3.2017

(pb) Wolves vstoupili do zápasu rychlým gólem veterána Lukáše Neužila, ale Pardubice rychle odpověděly a dále si po celou první polovinu utkání udržovaly náskok dvou až čtyř gólů. Wolves v útoku předčasně ztráceli míč a převážně bránili.

Nicméně ve 3. periodě pardubičtí polevili a zlepšenou hrou vepředu se Wolves dotáhli na rozdíl 2 branek, dařilo se jim držet míč a ve 4. části hry se dokonce dostali do vedeni 12:10. Pak ale Pardubice snížily, v přesilové hře 14 sekund před koncem řádné hrací doby odvolaly brankáře a dokázaly Mikolasem Smigielem vyrovnat.

V prodloužení mohl rozhodnout radotínský Tomáš Jasek, ale příliš  dlouho váhal se zakončením, a byl odzbrojen pardubickou obranou. Míč si pak vzal zkušený Jan Skokan, který nahrál před bránu uvolněnému Janovi Jůzovi, který rozhodnul, že další bod si odvezli hosté.

Z domácích, kteří hráli v sezóně poprvé v plném počtu, vyzvedněme výkon brankáře Viktora Bláhy s 54 zásahy a seniora Emila Moravce se čtyřmi góly. Pardubice rozhodly svou zkušeností a lepší herní i taktickou vyzrálostí svých hráčů i zahraničních posil, mezi nimiž vynikal Mikolaj Smigiel se 6 góly a 1 asistencí. K napínavé podívané přispěl i bezchybný výkon rozhodčích.