Lacrosse > Mužský lakros > Wolves vyhráli Isar Box v Mnichově

Wolves vyhráli Isar Box v Mnichově

1.2.2016

Již potřetí vyrazili radotínští Wolves na boxlakrosový turnaj Isar Box do Mnichova a stejně jako v roce 2014 vybojovali první místo.

Sestava Wolves byla letos hodně pestrá a vedle zkušených hráčů Dominika Peška, Matěje Baráka a Jakuba Výmoly sbírali své zkušenosti také patnáctiletí mladíci jako Honza Polák, Karel Hegenbart a brance Viktor Bláha, který se střídal s Philipem Hladkým. V prvním utkání se plně projevila nesehranost týmu a také jsme doplatili na velké množství chyb i v podání zkušených hráčů. Výsledkem byla porážka od týmu Vienna Monarchs 5:7. Jak se později ukázalo, byla to porážka jediná. Ve druhém utkání s Dresden Braves se začala hra pomalu zlepšovat, zejména kombinace v útoku nabrala správný směr. Jasná výhra 8:2 toho byla dokladem.

V dalším utkání proti Old Dogs Plzeň stálo při našem týmu i štěstí a do soupeřovy branky spadlo v podstatě všechno. Vítězství 9:4 nás posunulo do boje o přímý postup do semifinále, o který jsme bojovali v sobotním večerním zápase s domácím Bundeshwehrem. V tvrdém utkání jsme nakonec zvítězili 4:3 a mohli se těšit na nedělní semifinálový souboj, do kterého se přes čtvrtfinále probojoval druhý český zástupce na turnaji, Old Dogs Plzeň, vedený velezkušeným Pavlem Krausem. Po značně nervózním začátku byl stav v polovině utkání pouze o branku v náš prospěch. V druhé části utkání se opory Wolves rozstřílely a výsledek byl nakonec jasný 8:3 v náš prospěch. Plzeň pak získala bronz po vítězství nad Vienna Monarchs.

Ve finále nás opět čekal domácí Bundeshwehr, a to v plné síle se čtyřmi německými reprezentanty v sestavě a navíc prahnoucí po odvetě za porážku ve skupině.

Finálový zápas byl opravdovým vrcholem turnaje. Hrálo se ve vysokém tempu a pro diváky byl zápas velmi atraktivní. Fandění půltuctu radotínských fanoušků, ke kterému se přidali i Plzeňáci, přineslo do haly patřičnou atmosféru. Wolves nejprve třikrát strefili tyč a teprve pak se dostali do vedení 2:0. Ještě před poločasem domácí dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. V podstatě současně s poločasovým hvizdem se podařilo Wolves vyrovnat na 3:3.V druhém poločase se pak postupně Wolves prosazovali dobrou kombinační hrou v útoku a výbornou obranou. Vynikající výkon předvedl brankář Viktor Bláha, který odchytal celé finále a zlikvidoval několik velkých šancí soupeře.  Po vítězství 6:4 tak mohla naplno propuknout radost ze zisku cenného vítězství v turnaji.

I když hru Wolves tvořili hlavně zkušení hráči, nestála jen na nich. Do hry se zapojovali všichni hráči a hráli se zdravým sebevědomím. Téměř nedělali laciné chyby, hráli s velkým nasazením, bojovali a prosazovali se i gólově.

Sestava: Viktor Bláha, Phillip Hladký, David Jasek, Dominik Javorský, Karel Hegenbart, Lukáš Pliml, Petr Ševcovic, Honza Polák, Marek Haloda, Martin Malinovský, Jakub Výmola, Matěj Barák, Dominik Pešek.

LCC Wolves děkují za podporu firmě Hertz, která za výhodných podmínek zapůjčila auta pro dopravu na turnaj.