Wolves vs Bats, foto FB NBLLWolves vs Bats, foto FB NBLL
Wolves vs Bats, foto FB NBLL

LCC Wolves v pátek přehráli mladíky z SK Lacrosse Jižní Město B, v sobotu ale nestačili na hosty ze Slovenska, Bratislava Bats DNS.

Mladí proto mladým
V pátek večer přijel tým SKL Jižní Město B do Radotína změřit síly s domácími Wolves v utkání dvou nejmladších týmů ligy. První čtvrtina proběhla ve znamení dobývání svatyně Jižního Města, kterou hájil veterán s nulou na dresu Jiří Malina a ten se postaral o to, aby stejné číslo svítilo i na výsledkové tabuli o první přestávce. Protože se neujal ani jeden z protiútoků soupeře, skončila první perioda úplně bez branek.

Půl minuty po přestávce se domácímu Tomáši Knotkovi konečně podařilo otevřít účet utkání přesnou střelou k tyči. Obraz hry se ale příliš nezměnil. Wolves marně obléhali branku hostí a ti sem tam zahrozili ojedinělým průnikem, který ovšem zlikvidoval Viktor Bláha v brance domácích. Velmi fotbalové skóre 1:0 pro domácí tak vydrželo až do velké přestávky.

Na druhou branku utkání se čekalo dlouhých 34 minut, kdy se podařilo skórovat domácímu Janu Polákovi. Pak se Jakub Lukáš rozhodl, že už je načase aby se skóre pohnulo a ke dvěma přihrávkám, které vedly k předchozím gólům, přidal během necelých tří minut hattrick a zvýšil na 5:0. Vzápětí se z první vstřelené branky radovali i hosté z Jižního Města, na tu ale rychle odpověděl opět Jakub Lukáš a uzavřel účet třetí čtvrtiny na 6:1 pro domácí Vlky.

Před poslední periodou oba celky vystřídaly brankáře. První inkasoval překvapivě radotínský Josef Slavík, kterému propadla mezi nohama propagační střela z dálky a překulila se přes brankovou čáru zároveň se sirénou oznamující konec časového limitu. Pak už se hrálo víceméně na jednu branku a útočníci Radotína s přehledem navyšovali svůj náskok. Ke čtyřem trefám Tomáš Knotka přidal další dvě Jakub Lukáš a po jedné trio Vošmik, Polák a Němec. V samotném závěru se diváci dočkali i čestného úspěchu hostí. Wolves si zpřesněnou koncovkou ve druhé půli utkání dokráčeli pro další ligový bod, po tom co s přehledem přehráli SKL Jižní Město B 15:3.

Vlci proti Netopýrům
Světla nad radotínskou arénou zazářila i v sobotu večer. K dalšímu ligovému utkání nastoupili proti domácím mladíkům hosté ze slovenské Bratislavy, Bats. Wolves za sebou měli páteční večerní utkání proti rezervě Jižního Města a většina z nich i sobotní zápas Field Lacrosse Cupu, ale na jejich výkonu to nebylo příliš znát. Lépe však začali hosté, kanadská posila Netopýrů, Stephen Toporowski se individuálně prosadil v úvodu utkání hned dvakrát. Po několik dalších minut se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ke změně skóre to nevedlo. Postaral se o ni až v desáté minutě po přihrávce Tadeáše Němce Jakub Lukáš. Vzápětí právě Tadeáš Němec přidal vyrovnávací branku domácích. Vyrovnané skóre nevydrželo ani pět vteřin – Tomáš Jeck hned po face-off překlopil jazýček vah na stranu hostí. Necelou minutu před koncem první periody Vlci opět vyrovnali z hole Tomáše Knotka.

Začátek druhé čtvrtiny domácím vůbec nevyšel a hosté se pětibrankovou šnůrou ujali vedení 8:3, když tři góly zařídil Stephen Toporowski. Tomáš Knotek sice vzápětí snížil, ale to bylo ze strany Wolves pro tuto periodu vše. Zato Bats se do jejího závěru trefili ještě dvakrát, svůj druhý gól večera vstřelil Peter Patzko. O velké přestávce na ukazateli svítilo 10:4 pro Bats a s domácími to vypadalo všelijak. Kdo však čekal že Vlci složí zbraně, hluboce se mýlil.

I po přestávce se hrálo ve vysokém tempu, šance střídala šanci na obou stranách. Vlkům se podařilo zpřesnit koncovku a jejich útok začal produkovat góly, ale na každý z nich našli Bats odpověď. Byl to opět Stephen Toporovski, kdo minutu po zahájení čtvrtiny vyslal hosty do sedmibrankového náskoku, aby vzápětí domácí snížili zásluhou Tomáše Knotka a Pavla Srcha. Nedlouho nato Martin Čulman a kdo jiný, než Stephen Toporovski vrátili hostům původní náskok. Třetí čtvrtina i nadále probíhala v tomtéž duchu a soupeři z ní vyšli nerozhodně 5:5.

V poslední periodě Bats poněkud polevili a na pět gólů domácích odpověděli pouze dvěma brankami. Za zmínku stojí hlavně výkon domácího Tomáše Hájka, který orazítkoval několikrát tyč a vstřelil nádhernou branku po zpracování těžké přihrávky na hranici soupeřova brankoviště od brankáře Viktora Bláhy.