Lacrosse > Mužský lakros > Vídeňský víkend NFLL přinesl vyrovnané výsledky

Vídeňský víkend NFLL přinesl vyrovnané výsledky

27.8.2012

(pch) - Ve vídeňském Pratru, v blízkosti nejadrenalinovějších atrakcí, které si lze představit, se uskutečnil třetí hrací víkend letošní NFLL. Diváci, kteří si odskočili od sacherů a ruského kola, si mohli užít adrenalin i na výborně připraveném hřišti místního hokejového klubu HC Wien. Většina utkání totiž byla vyrovnaná a přinesla zajímavý lakros.

Hned na úvod se utkala mužstva z posledních příček tabulky – střetnutí bratislavských Tricksters proti domácím Monarchs slibovalo velmi zajímavý a vyrovnaný souboj. To platilo až do 66. minuty, kdy před očima přibližně 50 diváků Klaus Hauer svou třetí bankou v utkání zvýšil na 6:3 a definitivně tak zlomil odpor slovenského mužstva. Do konce utkání se Monarchs trefili ještě čtyřikrát, zatímco Tricksters se radovali už pouze jednou zásluhou M. Kramára.

Další utkání bylo k překvapení všech ještě vyrovnanější. Aktuálně vedoucí Malešice se střetly s pražskou Slavií a podle postavení v tabulce i předchozího souboje obou týmů se očekávalo jednoznačné vítězství Malešic. Ty ovšem vídeňský víkend nezastihl v dobré herní pohodě, což ještě prohloubily absence několika klíčových hráčů. Slavia ucítila šanci a úporně se jí držela až do samotného konce utkání, když několik sekund před závěrečným hvizdem nedokázala přetavit přesilovku ve vyrovnávací branku. Malešice si po celou dobu utkání nevytvořily větší náskok, pálily celou řadu šancí a Slavia odhodlanou hrou držela se soupeřem krok. Na konci 72. minuty slávistický R. Buček srovnal na 8:8, ovšem hned vzápětí slávistická obrana pozapomněla na veterána P. Tahala, který Malešicím vystřelil potřebné body.

V posledním utkání dne, v němž proti Jižnímu Městu nastoupili domácí Monarchs, sice výsledkově k žádnému překvapení nedošlo, ale vítězství favorizovaného Jižního Města se nerodilo až tak snadno, jak se čekalo. Utkání se rozhodovalo až v závěrečné čtvrtině, kterou pražský tým vyhrál 5:1.

Úvodní utkání nedělního programu potvrdilo marnost Malešic, které si neporadily s výborně organizovanou hrou Tricksters a ztratily body, jež jim možná budou chybět k postupu do finále. Obhájce titulu vstoupil do utkání vlažně a v 7. minutě už prohrával 0:3. T. Beran a A. Podroužek sice ještě snížili, ovšem před přestávkou B. Leeney vystřelil bratislavským zasloužené vedení 4:2, které slovenský tým do konce již nepustil, byť se Malešice v závěru pokoušely o zvrat – na začátku 76. minuty se probudili bratři Podroužkové, když oba zaznamenali po jedné brance a jedné asistenci a dokázali snížit na 9:10. Minutu před koncem však malešické naděje zhatil svou pátou brankou muž utkání Ben Leeney.

K poslednímu utkání kola nastoupila pražská Slavia proti Jižnímu Městu. Čekalo se, zda Slavia i dnes potrápí favorita – a celou první čtvrtinu se zdálo, že by tomu tak mohlo být. Ve druhé části hry však Jižní Město přidalo na rychlosti a pochopilo, že se bude muset opřít o jiné hráče než o svou oporu J. Noska, kterého Slavia bránila těsně osobně téměř po celé útočné polovině, a začalo Slavii přehrávat. Na brankostroj Jižního Města dokázala Slavia, jejíž žaludky asi příliš tížily vídeňské řízky, odpovídat už jen sporadicky.