Lacrosse > Mužský lakros > Venku padal sníh, na Jižnáku góly

Venku padal sníh, na Jižnáku góly

10.12.2012

(jmk) – V husté sněhové vánici zamířili v neděli večer hráči Slavie a Jižního Města odehrát letošní druhé vzájemné utkání. Počasí tak poskytlo další pádný důvod, proč být vděčný za halu na jihovýchodním cípu Prahy. Před živly se do ní přišlo schovat i pár desítek diváků, a tak se hráči činili.

První utkání sezony rozhodla z pohledu sešívaných vlažná třetí čtvrtka, kdy si černobílí zajistili celkové vítězství, ale konečné skóre 13:11 o příliš velké převaze nenapovídalo.

Druhá prosincová neděle nabídla podobný scénář. Do začátku zápasu sice vykročila obě mužstva koncentrovaně a první gól padl po čtyřech minutách, kdy Pelikána v brance Slavie „načal“ Milan Černík. Sebevědomí papírových hostů tím vystoupalo kamsi do stratosféry a upocení slávisté se chvílemi točili jako na Matějské. Ačkoli sešívaní nehráli nijak špatně, černobílí jim před první přestávkou připravili krutou adventní nadílku (2:5).

Ve druhé čtvrtce se ale trpělivý domácí celek začal prosazovat a srovnávat beznadějí zavánějící skóre. Slavia spolehlivě kryla rychlé breaky Jižního Města a sama pak pořádala nebezpečné trestné výpravy do obrany hostů. V poločase se tak oba týmy šly občerstvit za remízy (6:6).

Po půli se sešívaní velmi soustředili, aby se neopakoval průběh minulého utkání a prvních šest minut nasvědčovalo tomu, že se přeci jen poučili. Hrálo se nahoru dolů, obě mužstva se tlačila do šancí. Jižní Město ale přeci jen znovu zvrátilo utkání ve svůj prospěch. Mnohdy poměrně nenápadnými akcemi tlačili obranu sešívaných k chybám a šestkrát je nemilosrdně ztrestali. Když navíc branka hostí zůstala červenobílým po celou třetí periodu zakletá, opět už nezbylo před závěrečným dějstvím moc pochybností v úvahách o vítězi.

Přesto se v poslední periodě Slavia ještě snažila o nemožné. Útok domácích se začal znovu prosazovat a po mnoha přesilovkách a dílčím vítězství ve čtvrté části hry (5:3) vydřel aspoň úpravu skóre na 11:15.

Slavia tak přes úpornou snahu a sympatický výkon na zkušeně hrající Jižní Město opět nestačila. Sešívaní doplatili na střelecký výpadek ve třetí části a jižňáckou šňůru šesti branek bez odpovědi. V černobílých dresech se tentokrát prosazovalo větší množství hráčů než v jiných zápasech. Slavii obvykle sestřelili Došlý s Černíkem, kteří ale tentokrát společně zaznamenali „pouze“ čtyři branky. O dalších 11 se podělili ostatní hráči týmu Jižního Města.

Další zápas čeká Slavii v půli ledna Plzni, kde vyzve respekt budícího soupeře z Bratislavy a Jižní Město se střetne s radotínským týmem ForFun, který letos již porazilo.

LC Slavia Praha vs. SK Lacrosse Jižní Město 11:15 (2:4, 4:2, 0:6, 5:3)