Lacrosse > Mužský lakros > Ve šlágru nestačilo Jižní Město na LCC Radotín

Ve šlágru nestačilo Jižní Město na LCC Radotín

23.3.2014

Dlouho očekávaný zápas NBLL, který měl ukázat opravdovou připravenost týmů, proběhl v hale na Jižním Městě netradičně ve čtvrtek.

Oba týmy v letošní NBLL zatím předváděli výkony, kdy své soupeře přehrávali rozdílem třídy. Tým hostů se představil téměř se všemi hráči na soupisce, kdežto týmu domácích chyběl nemocný Seiler a zranění Rozkot a Němec. Naopak po roce tým JM posílil bojovník Jakub Nosek.

V prvních osmi minutách byla hra celkem vyrovnaná.  Ale poté, co v 9. minutě šlo do vedení JM gólem Černíka z přihrávky J. Plecháčka, zapnul Radotín na vyšší rychlostní stupeň a během 3 minut byl po dvou brankách Peška a Skály stav 1:4.

Hned první minuta druhé čtvrtiny začala chybnou rozehrávkou Jižního Města a na Čekala se řítili 3 radotínští útočníci. Střelcem branky byl opět Skála. V podobném duchu se nesla celá druhá čtvrtina. Důrazní hráči LCC nedovolili hrát Jižnímu Městu jejich hru, dokázali vybojovat většinou volných míčů, a když se k tomu přidalo velké množství chyb domácích, ve 24. minutě svítilo na tabuli skóre 1:11. Před přestávkou se ještě podařilo při hře 5 na 3 snížit Černíkovi, ale i tak měli hráči JM v šatně o čem přemýšlet.

Třetí třetina byla jedinou, kterou se Jižnímu Městu podařilo vyhrát (3:1), ale na zvrácení výsledku již nebylo pomyšlení. V 50 min. se do branky domácích postavil Marek Dobrý, ale ani on nedokázal úspěšně čelit radotínským útočníkům.

Šanci na reparát mají hráči LCJM 9. dubna na nově zrekonstruovaném hřišti v Radotíně.

SK Lacrosse Jižní Město - LCC Radotín 8:18 (1:4, 1:7, 3:1, 3:6)