Lacrosse > Mužský lakros > V napínavé koncovce LCC Radotín obhájil potřetí v řadě titul mistra NFLL

V napínavé koncovce LCC Radotín obhájil potřetí v řadě titul mistra NFLL

9.11.2016

Radotínským Custodům se podařil v letošní sezóně již potřetí v řadě zisk „double“ – tedy titul mistra NBLL i NFLL. Ovšem oproti červnovému superfinále v boxlakrosu byla cesta za titulem fieldlakrosového šampiona nelehká a tvrdě vydřená.

V nedělním superfinále hraném v krásném a moderním sportovním areálu Vysokého učení technického v Brně v nevlídném počasí, kterému chyběla snad jen sněhová pokrývka, se utkali loňští finalisté – týmy SKL Jižní Město a LCC Radotín.

Všechny prognózy a indicie jednoznačně favorizovaly tým z Jižního Města, který úspěchu v tomto finále obětoval celé léto a podzim. Kvůli fieldlakrosové lize se hráči z Jižního Města, až na Pavla Došlého, nezúčastnili prvního ročníku Frank Menschner Cupu, a tým doplnili o zahraniční posily – univerzitní hráče ze Spojených států a Německa.

Oproti tomu tým Custodů kvůli FM Cupu a turnaji LASNAI v Syrakusách „zasvětil“ léto a začátek podzimu boxlakrosu. Když už to po odehrání těchto turnajů vypadalo na fieldovou přípravu, zkomplikovala Custodům vše rekonstrukce radotínského fotbalového hřiště, takže veškeré tréninky probíhaly na boxlakrosovém hřišti. A trénovat field na boxovém hřišti je stejně zbytečné a neúčelné jako uklízení v šatně Custodů.

Samotný finálový zápas byl velice vyrovnaný a skóre se v jeho průběhu přelévalo ve prospěch jednoho a vzápětí zase druhého týmu, takže ta hrstka diváků, která se rekrutovala z řad hráčů Wolves a Ravens, kteří dohráli předchozí zápas, a pár opravdu skalních fandů obou týmů, si přišla na své.

V 74. minutě odskočil tým LCC soupeři zásluhou branky Tomáše Procházky na rozdíl tří gólů (11:14). Po následném rozhozu upravil skóre na 12:14 hráč JM Milan Černík a tato branka spustila drtivý nápor hráčů Jižního Města, který přinesl dvě nastřelené brankové konstrukce a branku Jáchyma Plecháčka dvě minuty před závěrečným hvizdem. Tyto dvě minuty musely být pro příznivce obou týmu nervydrásajícím peklem. Nicméně Radotínští již vyrovnání a tedy následné prodlužování finále nepřipustili a utkání dotáhli do vítězného konce.

Hvězdami finálového utkání byli vyhlášeni na straně Jižního Města útočník Andrew Laron a na straně LCC Radotín obránce Petr Fait.

Kapitán Custodů Martin Hodaň pak z rukou vedoucího ligy převzal pohár pro mistra NFLL. Tým LCC Wolves porazil v dohrávaném zápase nováčky Ravens a skončil v NFLL na pátém místě.