Tým z Malešic zdolal LCC Wolves i na svém stadionu

16.4.2018

Ondřej Podroužek trefuje další ze "svých tyčí"Ondřej Podroužek trefuje další ze "svých tyčí"
Ondřej Podroužek trefuje další ze "svých tyčí"
Domácí Matěj Melichar brání Tadeáše NěmceDomácí Matěj Melichar brání Tadeáše Němce
Domácí Matěj Melichar brání Tadeáše Němce
Viktor Bláha v brance hostůViktor Bláha v brance hostů
Viktor Bláha v brance hostů
Opět důrazný domácí obránce Daniel HaganOpět důrazný domácí obránce Daniel Hagan
Opět důrazný domácí obránce Daniel Hagan
Martin Tolar nechytatelnými střelami zajistitl v závěru výhru MalešicMartin Tolar nechytatelnými střelami zajistitl v závěru výhru Malešic
Martin Tolar nechytatelnými střelami zajistitl v závěru výhru Malešic
Jeden z mála sebraných míčů domácími - zde to zvládl Jan ŠůsJeden z mála sebraných míčů domácími - zde to zvládl Jan Šůs
Jeden z mála sebraných míčů domácími - zde to zvládl Jan Šůs
Pavel Paseka testuje připravenost obrany WolvesPavel Paseka testuje připravenost obrany Wolves
Pavel Paseka testuje připravenost obrany Wolves

(ps) K dalšímu utkání NBLL nastoupily oba týmy, tedy domácí TJ Malešice a hostující LCC Wolves v rozdílném rozpoložení. Zatímco Malešičtí ve čtvrtek neuspěli v Pardubicích 10:17, tak mladící z Radotína v sobotu přehráli v Bratislavě Bats přesvědčivě 22:17. Zároveň bylo jasné, že kdo si připíše body z tohoto utkání, tak se výrazně přiblíží k účasti v play-off letošní ligy.

TJ Malešice – LCC Wolves 13 : 10 (2:1, 4:3, 1:3, 6:3)

V úvodu utkání bylo znát, že v myslích domácích hráčů stále hlodá prohra z Pardubic, kde se týmu opravdu nedařilo. Zato hosté povzbuzeni úspěchem na Slovensku hýřili aktivitou, kombinovali a celkově působili mnohem svěžím dojmem. Přesto šly Malešice do dvougólového vedení, když první dvě střely skončily za zády Viktora Bláhy v brance Wolves. Herní převahu však měli hosté a před brankou domácích to často hořelo. Dalších dvacet minut hry Vlci diktovali tempo a postupně otáčeli skóre. Hlavní problém měli domácí v míčích na zemi, které hosté “luxovali“ s nebývalou přesností a tak byli pořád na balónu.

Za stavu 3:2 pro hosty však přišla v polovině druhé čtvrtiny střelecká série Malešic, když během čtyř minut zaznamenal Adam Podroužek hattrick a jeden zásah si připsal i Martin Tolar. Do kabin se šlo za poločasového stavu 6:4 pro domácí.

Horší vstup do druhé poloviny si domácí tým nemohl snad ani představit. Složitě vypracované vedení ztratil během několika vteřin bez toho, že by si sáhl na míč. A začínalo se od začátku… V té době ale už malešičtí hráči byli zpět ve své kůži a zdálo se, že pardubická prohra byla zapomenuta. Domácí snajpr Ondřej Podroužek však namísto volných míst v brance trefoval pouze tyče. Interní statistika mu jich napočítala celkem sedm. Na ploše ale hráči ve žlutých dresech začali hosty přehrávat a to jak důrazem před vlastní brankou, tak především nápaditější kombinací a střelbou v útoku.

Před poslední periodou svítil na tabuli stav 7:7 a tak to bylo kdo z koho. V té době se projevila větší zkušenost matadorů z východu Prahy, když především Martin Tolar nechytatelnými střelami ze střední vzdálenosti zaznamenal hattrick, což se ukázalo pro vývoj rozhodující. V záměru pak padlo ještě pár branek na obou stranách, ale na zvrat už mladíci z Radotína neměli. Je možné, že se na jejich výkonu v závěru utkání projevilo náročné utkání v Bratislavě a dlouhé cestování. V každém případě ale i tentokrát zanechali hostující hráči velmi dobrý dojem a je jasné, že jejich čas přijde. TJ Malešice pak potvrdila, že na svém hřišti hraje dobře a body tam zbytečně neztrácí.

Po vítězství na hřišti Wolves v poměru 13:11 si TJ Malešice připsaly i podobnou výhru doma a tak i dále trvá jejich vzájemná neporazitelnost.

Oba týmy teď čeká účast na Memoriálu Aleše Hřebeského a tak se k ligovým utkáním vrátí a na začátku května.