Lacrosse > Mužský lakros > Tým Deutschland Adler se stal vítězem ELL 2012

Tým Deutschland Adler se stal vítězem ELL 2012

22.10.2012

(jb, mi)– Tým Deutschland Adler se stal vítězem ELL 2012, když ve finále po dramatickém a napínavém zápase porazil LC Bison Radotín 10:9.

Finálový duel se hrál před velmi slušnou návštěvou a nabídl divákům skvělou lakrosovou podívanou.

Do utkání vstoupili lépe hráči týmu Adler a v osmé minutě již vedli 3:0, když se dvakrát trefil Jamie Plunkett a jednou Pavel Došlý. Za Bisony poprvé skóroval až v deváté minutě Adam Kostka. Zvýšenou aktivitou se pak Bisonům podařilo do konce první periody snížit až na 3:4.

Ani začátek druhé periody však nevyšel Bisonům podle představ a po gólech Hendrika du Bois Reymonda a opět Jamieho Plunketta znovu prohrávali 3:6. Na konci dvacáté minuty utkání zavelel k dalšímu stahování náskoku soupeře Michal Roubíček, který skvěle zakončil svůj individuální únik. Za pár minut se potřetí v zápase trefil Adam Kostka a rozdíl ve skóre byl opět pouze jednogólový.

Na konci 23. minuty byl vyloučen za hru vysokou holí Daniel Utěšil na 5 minut. Jeho prohřešek potrestali hráči Adleru dvěma brankami a již potřetí v zápase odskočili na rozdíl tří branek. Na konci této druhé periody se ještě strefila kanadská posila německého týmu Alec Tuura, a to už byla situace pro radotínské Bisony velmi vážná a zdálo se už jen těžko budou hledat síly na obrat v tomto finálovém duelu. Ještě na konci třetiny však vykřesal naději Dominik Pešek, když podstřelil brankáře Adleru.

V poslední periodě Bisoni svého soupeře přehrávali a byli to oni, kdo po většinu hrací doby útočil. V páté a deváté minutě závěrečné periody dvěma brankami přiblížil Dominik Pašek Bisony opět na rozdíl jediné branky. A za dalších 17 sekund, v čase 38:31 bylo vyrovnáno! Po skvělé individuální akci se z hranice brankoviště prosadil Adam Kostka, pro něhož to byla již čtvrtá branka v zápase.

Po sedmi minutách bez gólu to už už vypadalo, že skvělé finále směřuje k prodloužení, ale nakonec se rozhodlo ještě v normální hrací době. V poslední minutě odebrali rozhodčí Bisonům velmi sporným výrokem míč a z následujícího útoku rozhodl svou šestou brankou nejlepší hráč finále Jamie Plunkett. Bisonům se již v posledních vteřinách vyrovnat nepodařilo a v týmu Adler mohly po závěrečném hvizdu naplno propuknout oslavy ze zisku prestižního titulu v Evropské lakrosové lize 2012.

Třetí místo v ELL vybojovali Wolves Radotín, když až v nastavení hraném na náhlou smrt porazili Aitcom Pardubice 7:6. Autorem zlatého gólu byl Jiří Koštál. Páté místo získali Old Dogs Plzeň po výhře nad ELL Blue 15:6.

Nejlepším útočníkem ELL byl vyhlášen Jamie Plunkett (Deutschland Adler), nejlepším obráncem Martin Šrůta (Wolves Radotín) a nejlepším brankářem Tomáš Říha (LC Bison Radotín). Cenu pro vítěze kanadského bodování získal Dominik Pešek (LC Bison Radotín, 53 b.).