Lacrosse > Mládež > Třetí kolo JFLL v pražském Šeberově

Třetí kolo JFLL v pražském Šeberově

14.6.2018

Další zápolení nejmladších lakrosáků proběhlo v neděli 11. června v horkém letním počasí na pěkném hřišti na okraji Jižního Města v Šeberově. Na pořadu dne bylo znovu pět utkání v kategoriích U10, U12 a U14

První utkání od 9 hod. mezi Zbraslaví a Radotínem bylo vyrovnané jen do poloviny druhé čtvrtiny, pak jakoby zbraslavským mladíkům došly síly, což se dvěma hráči na střídání a jedním zraněním je celkem pochopitelné. Radotín v průběhu třetí a čtvrté periody už jen kontroloval zápas a navyšoval skóre až na konečných 10:4. Zbraslavským ke cti, že bojovali až do konce. V dresu LCC se blýskli zejména Jakub Linhart a Lukáš Niedermayer.

Druhé utkání dne mezi stejnými soupeři ovšem v kategorii U10 bylo naopak dramatické po celou dobu. Oba týmy se střídaly ve vedení, nicméně větší touhu nakonec v posledních pěti minutách ukázal tým z Radotína, který třemi neopětovanými góly otočil vývoj utkání ve svůj prospěch v poměru 8:6. Vítězný gól minutu a půl před koncem vstřelil Max Haylett, jehož bratr Daniel v brance LCC zejména v druhé polovině utkání předvedl několik důležitých zákroků.

V dalším utkání, již za pořádného horka, se konečně představil i domácí tým SK Lacrosse Jižní Město, spojený pro tuto soutěž s týmem LC Old Dogs Plzeň. Toto spojení přináší ovoce zejména v množství hráčů na střídačce a tak se není co divit, že proti zbraslavským mladíkům U14, kteří již měli za sebou jedno nelehké utkání, dominovali po celý zápas a v poklidu ho dovedli k vítězství 15:3. Zejména byli vidět Martin Pech (Plzeň) a Ondřej Klíč (JM).

Následovalo utkání kategorie U12, kde se domácí utkali s Radotínem. Z rychlého vedení LCC 2:0 se spojený tým Jižního města a Plzně dokázal pořádně otřepat až v druhé čtvrtině. Ve třetí pak byla hra velmi vyrovnaná a čekalo se kdo utkání nakonec strhne na svou stranu. To se nakonec podařilo domácím a přehráli LCC Radotín 9:5, když dokázali poslední čtvrtinu vyhrát 4:1 ač s minimem hráčů na střídání. Strůjcem tohoto vítězství byl s pěti góly Ondřej Klíč, zejména svou neúnavnosti a třemi góly v poslední čtvrtině. Zdárně mu asistoval se třemi góly i plzeňský David Cvach

V posledním utkání se střetli opět stejní dva soupeři domácí Jižní Město/Plzeň a hostující LCC Radotín tentokrát ovšem ve starší kategorii U14.Toto utkání bylo zřejmě vrcholem dne, oba týmy bojovaly, bylo vidět hodně pohledných akcí i osobních soubojů. Domácí si rychlým úvodem vytvořili náskok a v šesté minutě vedli již 4:0, pak ovšem trochu polevili, čehož hosté dokonale využili – konzistentním výkonem postupně stahovali skóre, až se jim na začátku čtvrté čtvrtiny podařilo vyrovnat na 6:6: Zejména Lukáš Niedermayer byl k nezastavení. Naštěstí měli i domácí své „klíčové“ hráče: bratři Štěpán a Ondřej Klíčovi si v poslední čtvrtině rezervovali všechnu slávu pro sebe, když každý dvěma góly pomohl svému týmu k výhře 11:7.

Všechna utkání byla reklamou a pozvánkou na poslední kolo JFLL, které se uskuteční na přírodní trávě v Červených Pečkách v neděli 24. června.