Lacrosse > Mužský lakros > Titul letošního vítěze Národní boxlakrosové ligy opět pro radotínské Custody

Titul letošního vítěze Národní boxlakrosové ligy opět pro radotínské Custody

20.5.2013

foto Martin Bouda

Jako řádně dramatické vyvrcholení NBLL měl o vítězi ročníku 2012/2013 rozhodnout až třetí, rozhodující zápas.

Výsledky předchozích finálových zápasů (první 12:7 pro Custody, druhý 11:9 pro hráče LC Jižní Město) opravňovaly hráče obou týmů pomýšlet na to, že to budou právě oni, kdo pozvedne na konci zápasu trofej mistra ligy nad hlavu. Pro hráče Jižního Města hovořil výsledek z druhého zápasu a vědomí toho, že jsou radotínští k poražení, pro Custody zase neporazitelnost na domácím hřišti.

Začátek zápasu musel být noční můrou pro každého radotínského fanouška. Hráči Jižního Města ve stylu co vystřelím na bránu, to tam spadne, nasázeli během necelých sedmi minut do branky Dominika Siky čtyři góly. Na radotínské by si tou dobou nevsadil nikdo ani pětník. Zápas tak vlastně začal stejně jako oba předchozí a kdekdo by mohl radotínské hráče podezřívat z toho, že bez čtyř obdržených branek v první periodě snad ani nemá cenu nastupovat k zápasu. A protože hra Custodů v útočné fázi postrádala jakýkoliv smysl, musel to být obránce Miroslav Polách, který ve třinácté minutě uzavřel účet první periody na konečných 4:1 pro hosty z Jižního Města.

Druhá a třetí perioda ale přinesla naprostý zvrat, kdy za třicet minut hry dokázali hráči Jižního Města vstřelit pouze jednu branku oproti patnácti brankám domácích. V průběhu těchto dvou period Custodi naprosto dominovali jak v útočné, tak v obranné hře a soupeř pouze bezmocně přihlížel, jak na světelné tabuli přibývají vstřelené branky na konto domácích.

Čtvrtá perioda tak byla ve znamení udržování výsledku ze strany radotínských a očekávání konce zápasu. Na hrací ploše se také trochu začalo jiskřit. To zřejmě proto, aby si fanoušci obou týmů uvědomili, že na sebe narazili dva odvěcí a nesmiřitelní rivalové. Se závěrečným hvizdem rozhodčího tak mohly propuknout oslavy radotínských hráčů a fanoušků.

Průběh letošního ročníku NBLL tak ukázal, že pokud hráči LCC podají v zápase soustředěný a disciplinovaný výkon, nemají v současné době na českém boxlakrosovém poli žádného rovnocenného soupeře.

LCC Radotín v. SK Lacrosse Jižní Město 22:8 (1:4, 8:1, 7:0, 6:3)