Lacrosse > Mužský lakros > Staří psi z Plzně si vylámali zuby na Pardubicích

Staří psi z Plzně si vylámali zuby na Pardubicích

8.3.2013

Včerejší utkání NBLL mezi domácími Old Dogs Plzeň a Pardubicemi začalo ve svižném tempu a alespoň co se skóre týče, mohli diváci sledovat vyrovnanou první čtvrtinu. Zatímco tým z Pardubic si dokázal v nekoncentrované obraně Plzně vypracovat přečíslení, góly domácích padaly takřka výhradně z individuálních úniků obránců.

Dvě trefy Adama Střechy v úvodu druhé čtvrtiny sice znamenaly pro Plzeň jednobrankový náskok, ale vzápětí přišla gólová smršť hostujícího týmu. Neuvěřitelných dvanáct gólů v řadě prakticky rozhodlo zápas. Z herního projevu hostů byla patrná dobrá připravenost jednotlivých hráčů, ale i sehranost celého týmu. Pardubický diktát, při kterém dokázali proměňovat šance snad všichni útočící hráči, trval téměř až do konce třetí čtvrtiny.

Plzeň v této fázi zápasu naprosto selhala a do poslední části zápasu nastoupila s desetigólovou ztrátou. Narůstajícímu brankovému rozdílu dokázal účinně bránit pouze domácí brankář Ondřej Beneš, který zkušenými zákroky zlikvidoval několik tutových šancí pardubických útočníků včetně jinak suverénního Jana Skokana. V závěru utkání se sice Plzni podařilo skóre kosmeticky upravit, ale na celkovém vítezství Pardubic 19:13 se již nemohlo nic změnit.