Lacrosse > Mužský lakros > Slax vs. Old Dogs Plzeň? Skoro jako Super Bowl XLVII

Slax vs. Old Dogs Plzeň? Skoro jako Super Bowl XLVII

6.4.2013 …hattrick na obou stranách už před polovinou zápasu…

Fanoušci, napětí do poslední vteřiny, tvrdé střety a výpadek elektřiny – to nemluvím o letošním Super Bowlu, ale o posledním domácím zápasu sešívaných s Plzeňskými psi.

Možná kvůli sychravému počasí, nebo protože oba týmy zvolily taktiku beránků a vlků, byly rozcvičky na obou stranách poněkud ospalé. Se zatuhlým stavem se lépe vypořádali hosté hned při první přesilovce, když se odražený míč dostal k plzeňskému Krausovi, který bleskově zakončil. Slavisté dlouho nedokázali odpovědět, především díky skvělým zákrokům golmana hostí Beneše, ale po 12 minutách trápení prolomil střeleckou smůlu Tadeáš Pešek. V závěru první čtvrtiny ještě stihl dostat sešívané do vedení Ondřej Sochna.

Nejzajímavějším momentem druhé čtvrtiny se dle zápisu stal okamžik, kdy hráč č. 32 Michal Kompas symbolicky zvýšil na 3:2.

Ani jsem nevěděl, že jsem vystřelil na bránu,“ řekl po utkání s úsměvem Kompas.

Krom něho skóroval za domácí ještě Karel Schaffner a na hattrick, už před polovinou zápasu, dosáhl Ondřej Sochna. Na straně hostů střelecky exceloval Filip Hříbal, který během prvních 28 minut dokázal také třikrát skórovat. Před zkrácenou přestávkou se trefil ještě Adam Střecha, a tak v polovině na výsledkové tabuli zářilo skóre 6:5.

Slavie první dvě periody předváděla výborný pohyb, v útoku byla spousta střel. Měli jsme hodně posbíraných míčů, což je oproti dřívějším zápasům velké plus, a v obraně pouze dvě vyloučení. Překvapil mě výkon a vskutku neotřelý styl plzeňského brankaře, zvláště při dorážkách z brankoviště,“ uvedl slávistický specialista na face-off Michal Roll.

Nevím, jak tomu bylo u Plzeňanů, ale na červenobílé střídačce nepanovala ani přes příznivý stav nejlepší atmosféra. Do druhé poloviny zápasu sešívaní opět vstoupili trošku opaření, a za to je potrestal Jakub Hanzlík vyrovnávacím golem v 33. minutě. Díky gólům Petra Levého a Michala Roubíčka ale získali sešívaní dvoubrankový náskok. Roubíček si gólovou radost po chvíli zopakoval, když po chybě plzeňské obrany zakončoval do prázdné brány.

Během třetí a čtvrté části svou mašinu na góly rozjel také Adam Střecha. Tím dal šanci otočit vývoj zápasu Pavlovi Krausovi, který ji nezahodil a necelých 10 minut před koncem utkání dostal podruhé svůj tým do vedení. Šnůru až neuvěřitelných zákroků Beneše v brance Plzeňanů opět dokázal přerušit Tadeáš Pešek. Když 46 sekund drama vrcholilo, byl rozhodčí Tomáš Beran nucen přerušit hru kvůli náhlému výpadku elektřiny. Osvětlení si dalo načas, a tak se poslední minuta utkání mohla dohrát až po dlouhých 15 minutách. Při závěrečném útoku sice slávisté dokázali rozebrat obranu soupeře, ale z finálního souboje mezi Roubíčkem a brankářem Benešem vyšel lépe právě brankář hostí. Následovat tedy muselo prodloužení, které po necelých 8 minutách střelou ze střední vzdálenosti do růžku Benešovy branky ukončil Ondřej Sochna.

„Byl jsem rád, že jsem se teple oblékl, protože hra soupeře mě moc nezahřála a občas jsem záviděl Benešovi v plzeňské brance, že má tolik práce. Zdálo semi, že hrajeme jenom proti golmanovi a ostatní plzeňští hráči až na pár akcí plnili funkci komparzu,“ komentoval utkání strážce slávistické klece, Tomáš Pelikán.

LC Slavia v. Old Dogs Plzeň 11:10 p. (2:1, 4:4, 3:3, 1:2)