Lacrosse > Mužský lakros > Slávisté v dramatickém utkání udolali Falcons

Slávisté v dramatickém utkání udolali Falcons

4.11.2011

Ilustrační foto

(os, jm, pch) - Čtvrteční večerní utkání radotínských Falconů a Slavie bylo pro oba týmy nejdůležitějším zápasem této sezony či minimálně její základní části. Poražený tým měl být odsouzen k účasti ve stříbrné skupině a tedy i k dalekým cestám za utkáními mimo Prahu.

Tristní bilance Slavie s Falcons z předchozích let dávala tušit minimálně drama. Od dvou vítězných utkání v roce 2007(!) nevyhráli sešívaní ani jeden zápas s tímto soupeřem a od začátku bylo jasné, že tým vedený Štěpánem Suchánkem a Petrem Chmelařem dnes touží nelichotivé statistiky změnit.

Po celé tři periody bylo utkání velmi vyrovnané a ani jedno mužstvo nedokázalo odskočit svému soupeři na více než jednobrankový rozdíl. Většina útoků červenobílých končila na soustředěně chytajícím Jiřím Peškovi, který s přehledem zhasil několik žhavých situací před vlastní bránou. Falconi zase naráželi na překvapivě tuhou obranu Slavie, ve které se objevila řada nováčků, a i Pelikán v brance sešívaných podal velmi spolehlivý výkon. Za vše hovoří stav po první a druhé periodě, 1:1, resp. 4:3.

Ve třetí části hry Slavia postupně zrychlovala a koncentrovanou hrou začala strhávat misky vah na svoji stranu. Výkon veteránského týmu, který sešívaní donutili běhat více, než by odpovídalo průměrnému věku jeho hráčů, začal naopak postupně vadnout, a tak stále agresivněji hrající hosté dokázali vsítit díky Roubíčkovi kýženou branku a srovnali skóre na 4:4.

Pouhých 24 vteřin po úvodním vhazování poslední periody slávistický Pešek po pěkné cloně konečně ukázal svým spoluhráčům, kudy lze brankařskou legendu Jiřího Peška překonat. Jelikož soupeři tou dobou kompaktně hrající sešívaná obrana s výborně chytajícím Pelikánem zakončení nedovolila, podařilo se ostatním útočníkům Slavie Peška napodobit a Slavie si tak do 53. minuty vydřela nadějný tříbrankový náskok. V 56. minutě však zkušení Sokoli dotlačili míč ještě jednou za Pelikána a hodlali dokázat, že dvougólové manko v lakrosu nic neznamená. Na začátku předposlední minuty ale svou druhou brankou v utkání Ondřej Sochna odmítl drama a uklidnil svůj tým, který utkání dohrál bez zbytečných excesů a s jistým držením míče.

Falcons Millionaires - LC Slavia Praha 5:8 (1:1, 3:2, 0:1, 1:4)
Branky nelze díky nečitelnému zápisu a neexistujícícm platným soupiskám  zjistit.

Další utkání hrají Slávisté v neděli 13.11. od 10.00 hod. v Malešicích. Soupeřem jim bude tým Highlanders LT ze Šumperka.
Falcons se se stejným soupeřem utkají o den dříve v Radotíně od 18.00 hod.