Lacrosse > Mužský lakros > Slavia zahájila stíhací jízdu za šestým místem úspěšně

Slavia zahájila stíhací jízdu za šestým místem úspěšně

19.4.2013

Pražská Slavia, která před utkáním ztrácela na šestou Plzeň šest bodů, si ve čtvrtek 18. dubna pozvala na své domácí hřiště v Malešicích Jižní Město B.

Celodenní slunečné počasí, které je sice fajn u vody, ale už ne tak v plné výstroji mezi mantinely a rozpáleným betonem, vydrželo i do večerních hodin, a tak z hráčů tekly úhledné čůrky potu, ještě než arbitři Vojta Schaffner a Klíma stačili odpískat začátek zápasu.

Po zahájení se předvedl slavistický faceař Michal Roll a první, stejně tak jako téměř všechny následující, vhazování vyhrál. Následujících 10 minut bylo více méně nudných. Lakrosové trápení ukončila přesilovka domácích, ve které otevřel skóre Ondřej Sochna. Dalším připomenutíhodným momentem byl zkrat golmana hostí Jiřího Maliny, který nakopl na zemi ležícího protihráče dorážejícího na hranici pravidel míč v brankovišti. Následovat musel dvouminutový trest. V přesilovce se domácí neprosadili, ale 3 sekundy po jejím skončení se Levý chopil šance pomstít se Malinovi gólem. Do kolonky gólových střelců se v první části zapsal ještě kapitán Jakub Mocek.

Během druhé periody pokračoval tlak domácích a odstřelování ovocnejší z branek. Ve 20 minutě brankář domácích Tomáš Pelikán poslal dlouhou přihrávku, kterou na polovině zpracoval Ondřej Sochna, a vzápětí byl Jirka Malina opět nucen vytahovat míč ze své svatyně. Ke konci první poloviny si kvůli nepovedenému střídání Slavie zahráli první přesilovku i hosté. V úplném závěru se hráči Jižního Města nechali splést mylnými výkřiky od střídaček a někteří z nich přestali hrát. Jejich chybu potrestal Tadeáš Pešek gólem v poslední sekundě.

"Mám pocit, že ve chvílích, kdy mohli hráči LCJMb stahovat náskok Slavie, věnovali se úplně jiným zájmům jako pokřikování na rozhodčí a zpochybňování jejich rozhodnutí. To je stálo koncentraci a jakoukoli šanci na obrat," komentoval dění ve třetí periodě kapitán domácích Jakub Mocek.

"Přestože skóre je nakonec docela jednoznačné, museli jsme se soustředit po celý zápas a zbytečně nedat soupeři šanci, jako se nám to stávalo v jiných zápasech. Ve třetí periodě pozornost trochu polevila, což přineslo zbytečná vylučovaní," doplnil obrázek periody brankář Slavie Tomáš Pelikán.

Hned první z nich potrestalo Jižní Město zásluhou dvojce Karel Petrdlík a Nikita Sorokin svým prvním gólem. Ve 44. minutě byl vyloučen domácí Petr Andres a minutu potom ho následoval i Michal Roubíček. Slavistická obraná trojka nestihla včas dotočit svůj obranný manévr, a proto měl skórující Nikita Sorokin lehkou práci. Naštěstí pro domácí začal bravurně střílet Karel Schaffner a také díky jeho golům ze začátku druhé půlky sešívání stále pohodlně vedli.

V poslední části hry se začali na straně Slavie střelecky prosazovat i obránci, jmenovitě Michal Horniecký a Jan Přib. Svůj hattrick završil v poslední minutě Karel Schaffner a upravil tak skóre na konečných 14:2.

"Věděli jsme, kdo je pro tvorbu hry Jižního Města klíčový, a viděli jsme, co Milan Černík v neděli udělal Pardubicím, takže jsme mu v obraně věnovali větší pozornost než ostatním hráčům a podařilo se nám ho zcela eliminovat," zhodnotil klíč k vítězství domácí kouč Petr Chmelař.

Nejlepším střelcem domácích se tentokrát stal Karel Schaffner a za Jižní město Nikita Sorokin.

LC Slavia Praha v. SK Lacrosse Jižní Město B 14:2 (3:0, 3:0, 3:2, 5:0)