Lacrosse > Mužský lakros > Slavia v úvodním utkání stříbrné skupiny ukázala zoubky

Slavia v úvodním utkání stříbrné skupiny ukázala zoubky

14.3.2010

(sos) - K zápasu jsem dorazil ve chvíli, kdy ve druhé minutě Petr Levý ze Slavie otevřel skóre důležitého utkání. I po vstřelené brance se slávisté dále tlačili do útoku a díky několika pěkným zákrokům ve středu hřiště se jim podařilo skore změnit podruhé. Tentokrát byl úspěšný Michal Roubíček. Tento stav už zůstal až do konce první periody nezměněn. Od páté minuty totiž kralovali oba brankáři ve svých branách bezchybně. Více šancí ke skorování ovšem měl tým červenobílých.slavia MAH 09.jpg

Ve 4. minutě druhé periody přišlo oslabení Slavie, které si domácí po 60 sekundách zkomplikovali dalším vyloučením. Slavia se snažila ubránit vstřelení branky, s čímž pomáhal svými přesnými zákroky brankář J. Malina. Plzěnští tuto přesilovku nakonec nevyužili. Až do třinácté minuty se hrálo ze strany na stranu, byť Slavia měla více ze hry. V čase 12:33 se plzeňskému Krausovi konečně podařilo snížit na 2:1. Slavia postupně zvyšovala tlak a o minutu později jej Michal Roll korunoval gólem. Uklidnění hry před koncem druhé periody zařídil čtvrtým gólem Slavie kapitán domácích Jakub Mocek. Mužstva odcházela do kabin za stavu 4:1.

Hned v úvodu třetí periody Slavia svůj náskok zvýšila, když po vyhraném faceoffu a následném útoku si mohl Roubíček udělat další zářez. Hned o minutu později měla Slavia opět důvod k radosti - plzeňského brankáře Beneše přechytračil Marhoul po nahrávce Peška. Pak se opět chvíli nic nedělo. Až v polovině periody se znovu měnilo skóre, když se plzěnskému Uhrinovi podařilo snížit. Na tento gól měl však rychlou odpověď Schaffner, který hrál celé utkání ve velké pohodě. V následující plzeňské přesilovce se hostům podařilo opět snížit, a byl to opět Uhrin. I na tuto branku našla Slavie odpověď - tentokrát se při přesilovce nemýlil Brada. Do konce periody už se stav neměnil, ale přišlo ještě několik dalších vyloučení.

Ve čtvrté periode se plzeňstí hráči vzchopili a po několika přesilovkách se pomalu gólově dotahovali. Góly stříleli matador Vít, Střecha a nezastavitelný Kraus. Slavia sice na jeden z gólů dokázala odpovědět, ale aktivnější Plzni se podařilo dvěma brankami Kohouta v rozmezí jedné minuty snížit na rozdíl jediného gólu. Dvě minuty před koncem přišlo při slávistickém oslabení dokonce vyrovnání po souhře Lenart, Vít a střelec Uhrin. V čase 13:35 byl při slávistickém útoku vyloučen sřelec Plzně Kohout, ale Slavia nedokázala nabízenou šanci ke skórování využít a dokonce inkasovala. tento gól nakonec nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti. 36 vteřin před koncem přišlo zranění jednoho z plzeňských hráčů, které na několik minut přerušilo hru. Po zbývající čas gól nepadl a tak základní hrací doba skončila remízou 9:9.

V prodloužení byla aktivnější Plzeň. Slávia trávila většinu času na své obranné polovině. V jednom z rychlých protiútoků se jí však podařilo vstřelit gól a vyhrát tak celé utkání. Šťastným střelcem byl Karel Schaffner.
Konečný stav 10:9 po prodloužení.