Lacrosse > Mužský lakros > Slavia se probojovala do souboje o 5. místo

Slavia se probojovala do souboje o 5. místo

12.5.2010

(os) - Včera se v malé hale pardubické ČEZ Arény utkal LC Pardubice se Slavií Praha o možnost hrát utkání o konečné 5. místo v letošní NBLL. Snad se stává tradicí Slávistů, že všechny zápasy s výkonostně srovnatelnými týmy dokáží vyhrát rozdílem jedné branky. Stejný závěr předvedli pražští hráči i v úterním, dá se říci, nočním zápase proti Pardubicím.

Úvod utkání přinesl několik rychlých branek na obou stranách, přičemž Pardubice se dostaly do vedení již v 17. vteřině utkání. V čase 1:58 svítilo na tabuli skore 3:2 pro domácí. Pardubičtí využívali hru na jediného hráče, který držel míč až do času střely, kdy nahrával před bránu nabíhajícím spoluhráčům. Proti tomu Slávisté po celé utkání nenašli v obraně recept, a tak z většiny takovýchto akcí padaly branky. Pražský celek se kvůli své nekompaktní hře v útoku dostával jen velmi těžce do šancí. Branku Pardubic tak ohrožoval jen ve vyjímečných případech a při střelách z velké vzdálenosti, kdy měl domácí brankář většinou zakrytý výhled. Do kabin v poločase mužstva odcházela za stavu 7:5 pro domácí.

Druhá půlka zápasu lépe vyšla červenobílým, kterým se hned v úvodu třetí periody podařilo dvěma góly srovnat stav na 7:7. Oba soupeři se pak až do konce střetnutí přetahovali o vedení. Více štěstí měla Slavia, která tak nakonec vyhrála prvním poločasem pokažený zápas. Výbornými zákroky se ve druhé půli vyznamenal slávistický gólman Bartuška, když dovolil soupeři vstřelit jen dvě branky.

Díky tomuto vítězství se Slávisté střetnou v nadcházejících dnech s týmem ForFun v souboji o celkové páté místo. Ať už bude výsledek jakýkoliv, již teď je jasné, že se Slavia po loňském a předloňském propadu zase vrací do horních pozic tabulky.

LC Pardubice - LC Slavia Praha 9:10 (3:2, 4:3, 1:1, 1:4)